Григор Димитров започна с успех над Вердаско в Пекин (ВИДЕО)

Българинът би испанеца с 6:1, 3:6, 6:3

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров стартира с победа участието си на силния турнир в Пекин с награден фонд $3 755 065.
Хасковлията надви Фернандо Вердаско от Испания с 6:1, 3:6, 6:3 и така си осигури мач срещу победителя от двубоя Жулиен Бенето (Франция) - Пабло Андухар (Испания).

Гришо започна срещата по страхотен начин и взе първия гейм, в който сервираше, за точно 59 секунди благодарение на три аса, а веднага след това реализира пробив на 15. Последваха три поредни гейма в актива на българина и той поведе с 5:0, тъй като Вердаско редуваше отлични уинъри с елементарни грешки, от които нашето момче се възползваше. След това испанецът записа първия си гейм в срещата, ала Димитров не му даде шанс дори да помисли за обрат и затвори сета при резултат 6:1.

Във втората част Вердаско започна силно и спечели севиса си на нула, а после дори имаше две възможности за пробив, но не се възползва и Григор изравни – 1:1. Последва бърза размяна на геймове до резултат 3:2 в пола на испанеца, когато той отново получи два шанса за пробив и този път се възползва от втория, за да дръпне с 4:2. Веднага след това българинът имаше цели четири възможности да върне пробива, ала не съумя да го стори – 2:5. Двамата спечелиха подаванията си в следващите два гейма и така Вердаско възстанови статуквото в сетовете до 1-1.

Трета част не стартира добре за поставения под номер 5 в основната схема Димитров, но той се измъкна от изоставане с 15:40 при свой сервис, за да поведе. Вердаско взе на нула втория гейм, последва нова бърза размяна на геймове и така се стигна до 2:2. Гришо имаше затруднения в следващата част, ала я спечели, макар да изоставаше с 0:30 и после успя да направи решителния пробив. Този път той поведе с 30:0 и стигна до две точки за пробив при 40:15, като успя да използва втората. До края нашето момче не срещна затруднения и в крайна сметка затвори мача при 6:3 в своя полза.

Така той изравни баланса си срещу Вердаско и двамата вече имат по един успех в срещите помежду си.