Челси постигна първа победа в Шампионската лига (ВИДЕО)

Шалке отново се измъкна от загуба, този път срещу Марибор

Челси постигна първа победа в Шампионската лига за сезона. Сърбинът Неманя Матич стана герой за тима, воден от Жозе Моуриньо, със своя гол през първото полувреме за успеха с 1:0 над Спортинг (Лисабон) в Португалия в двубоя от Група G на турнира.

Англичаните изиграха добър мач и можеха да се поздравят с по-убедителен успех. „Сините” от Лондон владееха топката 54% от игровото време и бяха отправили 15 удара към противниковата врата, като 7 от тях бяха в нейните очертания.

В началото на срещата двата тима си размениха няколко опасни атаки. Пред Диего Коща се откри отлична възможност да открие още във втората минута, но нападателят пропусна. След това последва коварен удар на Андре Шурле. Домакините отговориха с опасен удар на Слимани, но Тибо Куртоа се намеси класно.

Все пак по-добрата игра на гостите бе възнаградена в 34-ата минута. Тогава при едно центриране от фаул Неманя Матич бе изпуснат от защитата в наказателното поле и с много добре насочен удар с глава прати кълбото в мрежата за 0:1.

В 80-ата минута Диего Коща можеше окончателно да реши мача, като бе изведен на скорост зад защитата, но ударът му бе неточен.

В другия двубой от групата Шалке отново се измъкна от загуба. Германците завършиха 1:1 с Марибор, като отборът от Словения поведе първи след гол на Бохар в 37-ата минута. В 56-ата минута Клаас ян Хунтелаар отсрами своите.

Така, Челси е на върха с 4 точки, Марибор заема второто място с 2 точки, толкова има Шалке на третото, докато Спортинг е последен с 1.

Де Бройне: Фоудън играе по-добре, защото има свобода