Идиотска грешка лиши Тотнъм от трите точки срещу Бешикташ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чудесата от храброст на Уго Лорис не помогнаха, след като турците получиха дузпа в последната минута

Тотнъм бе на по-малко от пет минути от първа победа в Лига Европа този сезон, но идиотска грешка на Влад Кирикеш лиши "шпорите" от трите точки. Така, възпитаниците на Маурисио Почетино стигнаха само до равенството 1:1 при домакинството си на Бешикташ.

Хари Кейн откри резултата за домакините в средата на първата част, а Демба Ба отново се разписа срещу Тотнъм, като вече има пет гола срещу този съперник. Бившият нападател на Челси и Нюкасъл изравни след точно изпълнена дузпа минута преди края на редовното време.

Турският тим започна доста по-активно двубоя и в 12-ата минута удари греда, като пропусна още няколко удобни възможности пред Уго Лорис.

В 27-ата минута обаче Тотнъм поведе с първия си точен удар. Хари Кейн отправи страхотен диагонален удар с левия крак, оставяйки безпомощен Зенгин.

След гола Бешикташ продължи да бъде по-активния отбор. Шахан имаше две прекрасни възможности да изравни резултата, но и на двата пъти ударите му бяха спасявани по феноменален начин от Уго Лорис, който бе основната причина "шпорите" да не допуснат изравнителен гол по-рано.

Тотнъм се опитваше да напада чрез епизодични слизания към вратата на противника, но отбраната на турците се справяше с лекота.

В последните минути на редовното време упоритостта на играчите на Бешикташ бе възнаградена. Истинска глупост от страна на Влад Кирикеш, който игра с ръка в наказателното поле по най-детинския начин доведе до дузпа в полза на гостите.

Зад топката застана Демба Ба, който с майсторското си изпълнение не даде шанс на Лорис дори да си избере ъгъл и го остави на крака в средата на вратата.

В другоя мач от групата Астерас (Триполи) победи с 2:0 Партизан (Белград) с 2:0 и излезе начело в класирането с четири точки. Бешикташ и Тотнъм са с по две, а Партизан е на четвъртата позиция с една.