Монако и Бенфика завършиха при нулево реми, Бербатов излезе принудително (ВИДЕО)

Байер (Леверкузен) надигра Зенит за 2:0 и стана първи в Група С

Монако и Бенфика завършиха при нулево равенство в двубой от Група С на Шампионската лига. Срещата се игра на стадион „Луи Втори”, а последните 15 минути гостите от Португалия играха с човек по-малко заради втория жълт картон на Лисандро Лопес срещу Жоао Моутиньо. Така, френския вицешампион е втори в групата с актив от 5 точки.

Преди двубоя българският нападател  на „монегаските” Димитър Бербатов имаше проблеми с контузия, но въпреки това започна като титуляр. Атакуващият футболист на няколко пъти демонстрира класата си с майсторски отигравания и още в началото стана ясно, че той бъде двигателят на Монако тази вечер. Той обаче бе заменен още в 34-ата минута. На негово място се влезе Мартиал. На излизане от терена, Бербатов се държеше в дясната част в областта на слабините, изпитвайки видимо дискомфорт.

Домакините от Монако започна добре първото полувреме,но португалците бързо съумяха да изравнят играта и да не допускат на съперника изцяло да овладее инициативата. Двата тима си размениха по едно по-опасно положение през първата част. Първото се случи пред вратата на Бенфика, когато Бербатов намери много добре Лукас Окампос, който шутира силно, но пропусна. След това пред Лима се откри чудесна възможност, но техничният му удар бе отразен по класен начин от Субашич.

През второто полувреме гостите леко вдигнаха оборотите, но така и не успяха да преодолеят стража на Монако. Сред по-чистите положения за тима на треньора Жорже Жезус бе това на Николас Гайтан в 58-ата минута, който се озова на супер изгодна стелкова позиция, но Субашич бе непоклатим.

В другия двубой от Група С Байер (Леверкузен) постигна важна домакинска победа над коравия отбор на Зенит и излезе на първото място в класирането с актив от 6 точки. Германците се наложиха с 2:0 с голове на Донати и Пападопулос през второто полувреме. Освен това те завършиха двубоя с човек по-малко заради втория жълт картон на Вендел десет минути преди края.

Домакините през цялото време превъзхождаха руския отбор и заслужено се поздравиха с трите точки. Тимът, воден от старши треньора Роджър Шмит, владееше повече топката и бе отправил 7 точни удара срещу само един от страна на съперника.

В 58-ата минута Байер организира много добра контраатака, след като топката бе отнета от Хълк. Последва мощен удар от дистанция на Донати, който получи прецизен пас от Чалханоглу, вратарят на Зенит хвана ъгъла, но изстрелът бе твърде силен – 1:0.

Второто попадение не закъсня. В 63-ата минута отново Чалханоглу се отчете с асистенция. Той центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Пападопулос надскочи персоналния си пазач и с глава се разписа.

Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)