Монтана взе чиста победа в дербито на "Б" група (ВИДЕО)

Тимът на Ферарио Спасов зарадва феновете на "Огоста" с успех с 2:0 над Локо (ГО) и увеличи аванса си на върха

Монтана победи Локомотив ГО с 2:0 в дербито на ХІІІ кръг на „Б” група и увеличи на четири точки аванса си на върха в класирането. И двата гола паднаха преди почивката. Точни за монтанци бяха Мирослав Антонов и Иван Минчев, като дамата се отличиха и с по една асистенция.

Срещата започнаха много динамично, а първата опасност стана пред вратата на домакините. В пета минута Любомир Генчев проби по дясното крило и намери непокрит в наказателното поле Анатоли Балъков, но вратарят на монтанци Христо Иванов изби в корнер. Монтана поведе пет минути по-късно, след като Минчев центрира от  фаул от ляво и Антонов се разписа майсторски с глава. След половин час игра домакините вече водеха с 2:0. Тогава Мирослав Антонов се пребори с двама защитници на гоститее, влезе в наказателното поле и подаде в ляво от себе си на Иван Минчев. Ударът с левия крак на нисичкият полузащитник спря в долния ляв ъгъл на вратата на Рашков.

Второто полувреме футболистите на Монтана наложиха преса по целия терен и не позволиха на гостите да изнасят бързо топката. В 58-мата минута Сергей Георгиев стреля с глава над вратата, а малко след това голмайсторът на Локомотив Янаки Смирноф поиска дузпа, но главният съдия Георги Йорданов не даде. До края на мача Мирослав Антонов и влезлият като резерва Владимир Мичев пропуснаха да направят победата на Монтана класическа.

Монтана - Локомотив (ГО) 2:0

Монтана: Хр. Иванов-кап., Пашов, Михов, Ас. Георгиев, Пейчев (79-Мичев), Рахов, Ангелов, С. Георгиев, Антонов (85-Лазаров), Минчев (75-Й. Тодоров), Почански. Треньор: Ферарио Спасов.
Локомотив: Рашков-кап., Мицаков, Пенев, Мар. Иванов, Фиданин, Апостолов, Балъков (82-Н. Иванов), Димитров (64-Я. Генчев), Л. Генчев, Смирнов, Трифонов (57-Карапетров). Треньор: Сашо Ангелов.

Голмайстори: 1:0 Мирослав Антонов (10), 2:0 Иван Минчев (30).
Жълти картони: Пашов, Ас. Георгиев, Почански, Ангелов, Минчев (Монтана), Фиданин, Смирнов, М. Иванов (Локомотив).