Манчестър Сити с домакински обрат срещу Суонзи (ВИДЕО)

Шампионите спечелиха с 2:1

Английският шампион Манчестър Сити постигна трудна домакинска победа след обрат срещу Суонзи. „Гражданите” спечелиха с 2:1 срещата от XII кръг на Висшата лига, макар че изостанаха в резултата още в деветата минута. Тогава Нейтън Дайър напредна и изведе Уилфред Бони, който овладя на гърди и с второто си докосване прати топката в мрежата.

Преднината на „лебедите” обаче се запази едва десетина минути, защото в 19-ата Яя Туре подаде надясно към свободния Хесус Навас, а той центрира, за да може Стеван Йоветич да засече във вратарското поле и така да възстанови статуквото – 1:1.

Малко преди почивката Гаел Клиши можеше да направи обрата пълен, но страхотният му удар по диагонала от около 25-30 метра се отби от лявата греда на вратата на Суонзи, след като и вратарят на гостите се намеси.

До края на полувремето домакините доминираха, но не успяха да стигнат до нов гол. Суонзи започна втората част както и първата, но Монтеро не успя да реализира добро положение.

Вместо това, в 62-рата минута Яя Туре донесе трите точки на своите. Тогава една изчистена топка достигна до халфа, а той се справи с двама бранители и отбеляза за 2:1. Сити имаше шанс за още голове, но Фабиански изигра добър мач.

Така или иначе обаче "гражданите" спечелиха и събраха 24 точки, като вече са на трета позиция.