Берое изпусна Славия и взе само точка от "белите" в Стара агора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии окупираха еднолично третата позиция

Берое и Славия завършиха наравно 1:1 в последния мач от 16-ия кръг на „А” група. Двата гола паднаха в началото на двете полувремена. Берое откри резултата в 10-ата минута чрез Селим Керкар, а минута след началото на втората част Радослав Василев донесе точката на „белите”.

Берое наложи домакински натиск в първите минути, който веднага донесе позитиви на старозагорци. След няколко пропуснати положения, Селим Керкар откри резултата в 10-ата минута с удар от 25 метра. Вратарят на „белите” Емил Петров също не се намеси добре и пропусна удара в мрежата си.

След гола на французина, Славия се активизира. „Белите” създадоха няколко опасности пред Макенджиев, като Карлос Фонсека пропусна най-чистат възможност. При едно центриране отляво стражът на домакините увисна и топката стигна до Вълчанов. Той я пусна към Фонсека, който от три-четири метра от голлинията не успя да засече добре и прати топката покрай вратата.

Славия започна бурно втората част, като след по-малко от минута след подновяването на играта изравни. Цветомир Панов намери Радослав Василев пред наказателното поле. Нападателят на гостите нахлу в пеналта и с премерен удар прати топката покрай Макенджиев за 1:1.

След изравнителното попадение, играчите на Славия започнаха да бавят времето по всички позволени и забранени начини. Така, вратарят на гостите Емил Петров получи и жълт картон. Въпреки това, стражът на „белите” изигра страхотен двубой, като успя да спаси почти всичко и е с основна заслуга за точката, с която Славия си тръгна от Стара Загора.

Най-добрата възможност за гол през втората част се откри пред Венци Христов. Нападателят на Берое изпълни опасно един пряк свободен удар, но Емил Петров отрази и неговия удар.

Така, Берое се окупира еднолично третата позиция с 28 точки, на една пред четвъртия Левски и на четири зад втория Лудогорец. Славия също взе ценна точка в борбата си за оцеляване, като вече има 14 и е на две над опасната зона.

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"