Шеф-диригентът Агуеро наниза хеттрик на Байерн в спектакъл с два обрата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинският маестро вкара два гола в последните минути, за да обезпечи успеха на „гражданите” срещу 10 на Гуардиола

Хеттрик на шеф-диригента Серхио Агуеро позволи на Манчестър Сити да постигне много важна победа 3:2 над Байерн Мюнхен, дошла след два обрата, първият от които осъществен от баварците с 10 души.

Аржентинският маестро вкара два гола в последните минути, за да обезпечи успеха на „гражданите” на „Етихад” и дори да ги качи на второто място в група „Е” на Шампионската лига кръг преди края, когато те гостуват на Рома.

Сега три отбора са с по 5 точки – Сити, Рома и ЦСКА Москва. Байерн вече спечели групата, като си остана със своите 12 точки.

Любопитното е, че дори при загуба, Сити не отпадаше след ранното 1:1 между ЦСКА Москва и Рома.

Сити започна добре. Те се радваха на неистова подкрепа. Но първата по-сериозна заплаха дойде от Байерн. Ариен Робен копна над защитата на Сити и Себастиан Роде шутира ниско, но Джо Харт спаси с крака.

Байерн остана с 10 човека на терена в 21-ата минута, когато Мехди Бенатия извърши нарушение в наказателното поле като последен в защитата и получи директен червен картон.

Серхио Агуеро вкара 15-ия си гол този сезон с точен удар в ъгъла от бялата точка – 1:0.

Гуардиола реагира и пусна Данте за Себастиан Роде.

С човек по-малко Байерн осъществи пълен обрат до почивката. Шаби Алонсо изравни от свободен удар, заложен на границата на наказателното поле. Параболичният му шут измами Джо Харт.

В 45-ата минута Роберт Левандовски скочи между Саня и Компани и с рамо направи 2:1.

На почивката Байерн бе извършил успешно 428 паса срещу 214 за Сити, въпреки че защитникът Бенатия беше изгонен в 21-ата минута.

В началото на второто полувреме Навас бе изведен отдясно и шутира, но вратарят блокира. Нойер се справи по фантастичен начин и с удар на Франк Лампард. Сити обаче нямаше идеи.

Но в 86-ата минута след грешка на баварците и контрадействие Агуеро огорчи Нойер за втори път – 2:2.

Боатенг сбърка фатално в добавеното време, позволявайки на Агуеро да излезе сам срещу вратаря. Аржентинският нападател търкулна покрай Нойер и взриви „Етихад” – 3:2.

После той бе заменен с впечатляваща статистика – 3 удара – и трите в мрежата.

В последния кръг Сити гостува на Рома, а Байерн посреща ЦСКА Москва.