Три късни гола = 20 милиона лева за Лудогорец

Попаденията в последните минути станаха патент за разградчани

С 3 гола в последните секунди „Лудогорец" заработи над 20 милиона лева за 3 месеца. Ударът с глава на Георги Терзиев в 88-ата минута срещу „Ливърпул" донесе 2:2 в София и остави в играта за Лига Европа тима от Разград. Шансовете са илюзорни и минават през сложни сметки и кошмарно гостуване на стадион „Сантяго Бернабеу".

С гола на Терзиев калкулаторът прибави 1 милион лева към приходната част от есенния бюджет. Толкова се полагат от наградния фонд на УЕФА за точка в груповата фаза на Шампионската лига.

Късните голове са патент на Разград. На 27 август в 90-ата минута бразилецът Вандерсон вкара на „Стяуа" за 1:0 в баража за влизане в турнира на богатите. После дойдоха спасените дузпи от Козмин Моци и голямата награда - 8,6 милиона евро за място в Лигата.

Още по-късен, в добавеното време, бе изстрелът на Йордан Минев във вратата на „Базел" (1:0), който бе на стойност 1 милион евро (за победа по тарифите на УЕФА).

С трите късни гола за 3 месеца „Лудогорец" заработи около 21 милиона лева. Вероятно приходите от над 120 000 продадени билета за четирите домакинства на „Васил Левски" тази есен носят поне още 4-5 милиона лева. Колосални суми за родния футбол.

За да остане в Европа, тимът от Разград трябва да спечели поне точка в Мадрид срещу „Реал" на 9 декември. Домакините се класираха отдавна за елиминациите и единствен стимул остават честта им на крале на Европа и... гладът на Кристиано Роналдо да не изостава от Лео Меси по голове в Лигата. Сега аржентинецът води с 3 попадения.

При реми срещу „Реал", на българския шампион ще му е нужна и победа на „Базел" в Ливърпул в последния мач. Само така представителят на България може да изпревари английския гранд за третото място в групата.

Ако „Лудогорец" стори чудо подобно на възкресението на Христос като бие в Мадрид, със сигурност отива в Лига Европа, без значение от резултата в другия мач.

В Англия не пресмятат печалби. Темата е Черният ливърпулски ноември, в който воденият от Брендън Роджърс тим записа 4 поражения поред и реми в София. Все пак съдбата пощади треньора и не го направи първият начело на „червените" от 1953 г. С 5 поредни загуби.