3. Роналдо се готви да скъса мрежата на Лудогорец

Роналдо се готви да скъса мрежата на Лудогорец

Португалецът ще догонва Лео Меси

Реал (Мадрид) победи с 1:0 Базел и си осигури предсрочно първото място в групата. "Белия балет" има пълен актив от 15 точки и за мадридчани мачът с Лудогорец на "Бернабеу" на 9 декември вече е без никакво значение. Само суперзвездата Кристиано Роналдо ще бъде мотивиран да къса мрежата на разградчани, тъй като води люта надпревара с Лео Меси за най-добър голмайстор в Шампионската лига. В момента Лео е със 74 попадения, а Кристиано Роналдо се изравни с Раул с по 71.

Мачът с Лудогорец се явява идеална възможност за Кристиано да навакса изоставането си от Бълхата. Португалецът донесе победата срещу Базел и се намира в невероятна форма. Реал е в серия от 15 поредни победи във всички турнири (изравнен клубен рекорд от времената на Mayриньо и Мигел Муньос). Роналдо е с ключова заслуга, тъй като в този период вкара 22 гола.

Вторият капитан Серхио Рамос със сигурност е аут за мача с Лудогорец, тъй като си изкара жълт картон срещу Базел и ще бъде наказан. За да бъде чист за осминафиналите, той реши да си даде почивка. На Реал през декември му предстои участие на световното клубно първенство в Мароко. Мачовете са на 16 декември и 20 декември.

Затова Карло Анчелоти почти сигурно ще пусне част от резервите в протоколния за мадридчани двубой срещу българския шампион. На терена могат да се появят играчи като Кейлор Навас, Арбелоа, Начо, Кедира, Ияраменди, Чичарито, Коентрао и Алваро Медран, които доста по-рядко са попадали в сметките на Карлето.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)