Дунав не успя (+СНИМКИ)

Русенци загубиха реванша от Локо ГО и отпаднаха за Купата на България, без аматьорски отбор на четвъртфиналите

Футболистите на „Дунав“ отстъпиха с 0:1 пред „Локомотив“ Горна Оряховица в мач реванш от 1/8-финалите на турнура за Купата на България. Двубоят се игра пред около 1 000 зрители на Градския стадион в Русе. Така след 1:1 в първия мач в железничарския град, напред в турнира продължава вторият от „Б“ група.
Домакините започнаха по-активно. Първото чисто положение за отбелязване на гол обаче пред тяхната врата. Явор Генчев бе намерен непокрит на границата на малкото наказателно поле в 8-та минута, но стреля слабо и ударът му бе париран от Радосвет Христов.

След това дунавци упражниха натиск и на няколко пъти стражът на гостите Радослав Рашков се наложи да се намесва, за да опази вратата си суха. В един случай пък близо до гола бе Михаил Милчев. Той засече с глава центриране отдясно, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 40-та минута Рашков отново спаси след удар на Ивайло Раденцов от границата на наказателното поле. Малко по-късно Мирослав Будинов и Георги Чакъров също бяха близо до гола, като в единия случай и десния страничен стълб попречи на топката да влезе в „железничарската“ врата.
Втората част започна равностойно. В 54-та минута обаче Илия Карапетров се измъкна сам срещу Христов при контраатака на „Локомотив“ и не сгреши за 0:1.

Димка на агитката на „драконите“ пък прекъсна за няколко минути двубоя малко по-късно.

Последва натиск на дунавци, но вратарят на гостите Рашков и бранителите пред него неутрализираха опасностите, като в няколко ситуации и късметът помогна на горнооряховските „железничари“, които се поздрвиха с победата в края.

„Дунав“ Русе: Радосвет Христов, Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Християн Кожухаров (58 мин. - Йордан Димитров), Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

„Локомотив“ Горна  Оряховица: Радослав Рашков, Илия Карапетров, Александър Горанов, Мариян Иванов, Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Антоний Балъков, Явор Генчев (60 мин. - Атанас Димитров), Любомир Генчев (80 мин. - Иван Пенев), Янаки Смирнов (90 мин. - Николай Иванов), Красен Трифонов

Четвъртфиналисти за купата: Литекс, Локо (Сф), Локо (Пд), Хасково, Черно море, Левски, Локо (Горна Оряховица), Лудогорец/Берое