Иван Цветков донесе победата на Пирин срещу Етър (видео и снимки)

Отборът на Пирин победи Етър 1924 (Велико Търново) с 1:0 в една от най-интересните контроли на родна земя днес. Единственото попадение на стадион „Христо Ботев” в Благоевград отбеляза тръгналият от школата на „орлетата” Иван Цветков в 24-ата минута. 32-годишният футболист вероятно ще бъде привлечен в родния си отбор и ще облича зелената фланелка през пролетта. Цветков е преминал през холандските Спарта Ротердам, Хееренвеен, Вендам, Цволе, турския Сиваспор и азербайджанския Хазар Ленкоран.

„Орлетата” имаха пълно превъзходство през първата част и владееха топката през по-голямата част от времето. Благоевградчани обаче не създадоха много чисти голови положения пред вратата на Карканджиу.

В 24-ата минута след изпълнение на тъч, топката попадна в Тони Костадинов, който центрира в наказателното поле и Иван Цветков засече с глава, пращайки топката под плонжа на стража на гостите за 1:0.

През второто полувреме от отбора на Пирин на терена остана единствено бранителят Ризов. Всички резерви, включително и братът на Благой Макенджиев – Милчо, получиха шанс за изява. В резултат от много смени, темпото на игра значително спадна през вторите 45 минути. Тимът на Етър стоеше малко по-добре докрая на срещата и дори отправи имаше шанс да изравни няколко минути след почивката. Генов получи топката на границата на наказателното поле и отправи опасен удар, спасен с вещина от влезлият като резверва страж на Пирин Митев.

По-опасните положения обаче отново се откриха пред „орлетата”.

В 72-ата минута Карачанаков стреля силно към вратата на Етър, но Карканджиу успя със сетни сили да  избие кълбото в ъглов удар.

Минута преди края на редовното време Воденичаров дори нацели страничната греда на вратата на „болярите”.

Пирин – Етър 1924 (Велико Търново) 1:0

24’  Иван Цветков

Пирин: 1. Аршинков, 25. Ризов, 23. Наков, 5. Башлиев, 6. Коемджиев, 30. Жуниор, 33. Костадинов, 28. Цветков, 18. Якимов, 17. Зехиров, 9. Стойков (к)
Резерви: 1. Митев, 4. Макенджиев, 3. Михов, 2. Дюлгеров, 16. Кацимерски, 10. Иванов, 29. Лулейски, 21. Карачанаков, 7. Костов, 11. Воденичаров

Етър: 12. Карканджиу, 22. Ангелов, 14. Ванков, 5. Костадинов, 24. Димов, 8. Трифонов, 20. Лапантов, 2. Баев, 10. Петров, 4. Куаме
Резерви: Димитров, 18. Генов, 13. Харлов, Джайеоба, Кушев, Кемил, Алексиев, Иванов, Стоянов, Рашков.