Сестри Уилямс в пакет на осминафиналите

Серина Уилямс се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия след победа над украинката Елина Свитолина с 4:6, 6:2, 6:0.

Американката срещна трудности само в първия сет, след което намери своя ритъм и отвя съперничката. Серина допусна пробив още в първия гейм в мача и отстъпи с 4:6, което е първият й загубен сет в тазгодишното издание на турнира. Във втория сет Серина Уилямс започна агресивно и набързо поведе с 4:0, след което затвори частта с 6:2. Третият решителен сет бе формалност - Уилямс не даде нито гейм на Свитолина.

На осминафиналите световната номер 1 ще срещне испанката Гарбине Мугуруса, която се наложи над Тимеа Бачински (Швейцария) с 6:3, 4:6, 6:0 По-голямата от сестрите Уилямс - Винъс, също продължава напред след успех над италианката Камила Джорджи с 4:6, 7:6(3), 6:1. Подобно на сестра си, Винъс загуби първия сет с 4:6, но след това успя благодарение на по-големия си опит да обърне мача.

В следващия кръг Винъс Уилямс ще срещне миналогодишната полуфиналистка в Мелбърн Агнешка Радванска, която елиминира Варвара Лепченко (САЩ с 6:0, 7:5. Словашката тенисистка Доминика Цибулкова, която отстрани Цветана Пиронкова във втория кръг, също продължава напред след победа над Ализе Корне (ФРанция) със 7:5, 6:2. Цибулкова, финалистка в Мелбърн от миналата година, срещна проблеми в първия сет, в който спаси шест сетбола и спечели със 7:5. В четвъртия кръг Цибулкова ще играе с Виктория Азаренка от Беларус, която надигра Барбора Захлавова Стрицова (Чехия) с 6:4,6:4 за час и 46 минути игра.