Монтана стартира годината с реми срещу Беласица

Двата отбора си вкараха по два гола на стадиона в с. Коларово

В първата си контролна среща за календарната година Монтана заърши наравно 2:2 с третодивизиония Беласица (Петрич).

Проверката трябваше да се играе в село Старчево, но проливният дъжд, излял се над региона, наводни терена и мачът бе изместен на стадиона в село Коларово.

Есенният лидер в „Б” започна уверено и в 15-та мин. поведе в резултата. Борислав Балджийски намери на левия фланг Христофор Хубчев, той центрира в наказателното поле, там Миро Антонов свали на Александър Киров и той изпрати топката в мрежата.

В 28-та мин. Балджийски изненада с далечен удар вратаря Димитров и удвои преднината на монтанци. Малко преди почивката Киров пропусна да вкара трети гол за Монтана, съобщи chervenkarton.com.

Без да превъзхождат през второто полувреме символичните домакини успяха да изравнят, като и двата гола паднаха от дузпи. Първата бе отсъдена в 59-та мин., когато Иван Михов задържа в наказателното поле Христо Петров. От бялата точка Владимир Кабранов стреля в левия ъгъл за 1:2. В 72-та мин. 19-годишният тийнейджър Николай Николов игра с ръка в пеналта, а Красимир Шапкаров бе точен от отсъдения втори енинадесетметров наказателен удар оформяйки крайния резултат. Любопитно бе, че и при двете нарушения главният съдия Стефан Апостолов от Симитли вдигна червени картони съответно на Михов и Николов, но на тяхно място влязоха Асен Георгиев и Пламен Венелинов.

Монтана – Беласица 2:2
Голмайстори: 1:0 Александър Киров (15), 2:0 Борислав Балджийски (28), 2:1 Кабранов (59), 2:2 Шапкаров (72);
Стартови състави:

Състави:

Монтана 1 полувреме: Христо Иванов, Георги Пашов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Иван Михов, Георги Ангелов, Иван Цачев, Борислав Балджийски, Мирослав Антонов, Александър Киров, Владимир Мичев.

Монтана 2 полувреме: ИвайлоВасилев, Николай Николов (72-Пламен Венелинов), Георги Ангелов, Раиф Мурадов, Иван Михов (59-Асен Георгиев), Йордан Тодоров, Сергей Георгиев, Иван Минчев, Здравко Лазаров, Янко Ангелов, Иван Цачев.

Беласица: Димитров, Паушанов, Метушев, Граменов, Танев, Жежев, Мицански, Стоянов, Глагонски, Шакаров, Бояджиев.