Удинезе се върна към победите с успех над Емполи

Двубоят в Серия А завърши при резултат 2:1, гостите с човек по-малко

Удинезе победи Емполи като гост в двубой от 20-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат 2:1, а гостите трябваше да доиграят последните 15 минути с човек по-малко, след като Панагиотис Коне получи втори жълт картон.

След този успех отборът на Удинезе изпревари Интер и Милан в класирането на първенството и вече има 27 точки на 9-ото място. Емполи е 17-и с 19 точки.

До този момент тима от Удине имаше 4 равенства и 2 загуби.

Антонио Ди Натале в 19-ата минута откри резултата след пас на Алан, но домакините изравниха чрез Рикардо Сапонара още преди почивката – в 37-ата минута след точно изпълнена дузпа.

През втората част Силван Видмер донесе победата на Удинезе с попадение в 60-ата минута. Въпреки втория жълт картон на Коне, гостите удържаха преднината си до края.