Бердих си отмъсти на Надал след 17 поредни загуби

Чехът изигра един перфектен мач и се класира за полуфиналите след 2 часа и 13 минути

Третата ракета в света Рафаел Надал приключи участието си в Откритото първенство на Австралия, след тежка загуба от Томаш Бердих в три сета. Чехът се наложи над испанския левичар с 6-2, 6-0, 7-6 (7-5) за два часа и 13 минути и се класира за полуфиналите.

Това бе първи успех на Бердих над Матадора от 9 години насам след 17 пореди загуби. Рафа пък загуби сет на нула за сефте от 2011 година.

Надал участва за юбилейния 10-и път в надпреварата, която спечели през 2009 г. За място във финала Бердих ще спори с победителя от мача между австралиеца Ник Кирьос и британеца Анди Мъри, който отстрани Григор Димитров в 1/8 финалите.

Бердих изравни най-доброто си постижение, след като и миналата година игра на полуфинал в Мелбърн.