Левски не успя да пребори Милсами след множество пропуски и изпусната дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Осман Джалоу изработи дузпа в 12-ата минута, която бе изпусната от Бедоя

Левски не успя да пребори молдовския Милсами в третата си контрола в Анталия (общо четвърта за „сините”) , която завърши при нулево равенство. Тимът на Стойчо Стоев доминираше през по-голямата част от двубоя и създаде по-чисти голови положения, като Бедоя дори изпусна дузпа в началото на контролата.

Левски започна уверено двубоя и натисна съперника си в първите минути. Осман Джалоу, който е на проби в Левски, бе бутнат в 12-ата минута в наказателното поле на молдовците и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Бедоя, който обаче би слабо и вратарят хвана ъгъла и изби, запазвайки равенството в срещата.

Постепенно  молдовците изравниха играта, а в 27-ата Кристиян Буд от добра позиция изпусна да открие, стреляйки неточно встрани от вратата на Левски.

В 33-ата след центриране от корнер Пламен Илиев излезе неубедително и не успя да избие, за щастие обаче никой от Милсами не успя да засече кълбото.

През втората част отново Левски бе по-активният тим и създаде повече ситуации пред вратата на съперника си, които обаче не доведоха до попадение.

В 61-ата влезлият като резерва Домовчийски шутира от границата на големия пеналт, Бантиш изби и при добавката Джалоу бе точен, но страничният рефер маркира засада и голът бе отменен.

Домовчийски направи отличен пробив в 70-ата, но притиснат от бранител на молдовците стреля встрани от вратата.

Молдовците вдигнаха оборотите в последните минути на срещата, но отбраната на Левски се справи с атаките и Пламен Илиев  не бе застрашен сериозно.

Минута преди края на редовното време късметът се усмихна отново на Милсами и удар на Цонев от границата на големия пеналт премина на сантиметри от гредата.

Резултатът остана непроменен до края на срещата, следващата контрола на българския тим ще бъде на 5 февруари срещу Лех Познан.

Всички зимни проверки на Левски:

16 януари, в Сандански: Вихрен - Левски 0:8

21 януари, в Турция Левски - Ворскла (Полтава, Украйна) 1:1

24 януари, в Турция, Левски - Карабах (Азербайджан) 3:0

28 януари, в Турция, Левски - Милсами (Молдова) 0:0

5 февруари, в Турция: Левски - Лех Познан (Полша)

10 февруари, в Турция: Левски - Петролул (Плоещ, Румъния)

13 февруари, в Турция: Левски - Астана (Казахстан)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ЛЕВСКИ И МИЛСАМИ ЗА КОНТРОЛАТА:

Левски: 23. Пламен Илиев, 77. Стефан Велев, 31. Емил Нину, 5. Борислав Стойчев, 3. Аймен Белаид, 15. Роман Прохазка, 10. Мигел Бедоя, 13. Наджиб Амари ,11. Луис Педро, 12. Божидар Краев, 25. Осман Джалоу

Милсами: 21. Георги Бантиш, 3. Корнел Геци, 6. Ови Шедрак, 2. Одил Рахаили, 4. Октавиан Абрудан, 9. Александър Антонюк, 14. Карло Белак, 20. Андрей Кожокар, 8. Артур Патраш, 22. Георгий Андроник, 25. Кристиян Буд

Двубоят ще се проведе на футболен комплекс „Фанатик” в Анталия.  Левски излиза в малиново-жълто, Милсами излиза в синьо.

Най-интересното в спаринга по минути:

Левски - Милсами 0:0

90+2` Край на двубоя, Левски и Милсами завършиха при резултат 0:0.

89`Цонев бе близо да открие резултата, но ударът му премина на сантиметри от напречната греда.

84` Меле в полето на Милсами, вратарят на молдовците спаси няколко поредни удара, а при опит за игра с топката футболист на Левски ритна Бантиш и получи жълт картон.

82` Силни минути за Милсами, Левски прие играта в собственото си поле.

75` Добро действие на отбраната на Левски, която спря опасна атака на Милсами

70` Домовчийски навлезе добре в наказателното поле на Милсами, но бе притиснат от бранител на молдовците и стреля неточно встрани.

61` Гол на Левски е отменен заради засада. След далечен удар на Домовчийски Бантиш изби и при добавката Джалоу отбеляза, но страничният рефер бе вдигнал флага и голът бе отменен.

58` Нину и Амари  са заменени.

57` Жълт картон за Кожокар, който спря непозволено опасна атака на Левски.

46`Начало на втората част.

45+2` Край на първото полувреме.

45` Жълт картон за Луис Педро.

45` Далечен удар на Буд, който се е отклонил от тялото на защитник на Левски, корнер за Милсами.

41` Пряк свободен за молдовския тим. Центриране в полето на Левски, Пламен Илиев отново не се намесва добре, но бранител успява да изчисти.

39` Жълт картон за Амари.

33` Слабо излизане на Пламен Илиев при центриране от корнер, за щастие на българския тим никой от Милсами не успя да засече кълбото.

27` Кристиян Буд пропусна едно от най-чистите положения за Милсами, като от малкия пеналт стреля изключително неточно встрани от вратата.

23` Извеждащо подаване на левия фланг за Антонюк, който обаче центрира много неточно в полето на Левски.

18` Амари получи добро подаване от Луис Педро, но стреля високо над вратата.

13` Бедоя изпълни слабо дузпата и вратарят на молдовския тим успя да избие, резултатът остава непроменен!

12` Дузпа за Левски, Осман Джалоу е препънат в полето на Милсами!

1` Начало на контролата!