Черно море временно измести Левски от шестото място преди трагикомедията на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" удариха 10 от Славия и вървят по план, Себастиан Ернандес дебютира с гол

Черно море победи Славия с 2:0 и временно измести Левски от шестото място в класирането на „А” група. „Моряците” вървят по план, след като се прицелиха във всички възможни 9 точки до края на редовния сезон. Успехът им дойде след гол от дузпа на Петър Златинов в края на първото полувреме, когато за нарушение срещу Курьор Цветомир Панов получи директен червен картон. Точка на спора сложи новото попълнение Себастиан Ернандес след перфектно двойно подаване с друга резерва – Бакари.

Въпреки че остана с 10 души, Славия можеше на два пъти да намали след почивката, но Димитър Пиргов и резервата Крум Стоянов не се възползваха от грешки на вратаря Чанович.

А Бижев и Бакари удариха напречната греда на вратата на Славия, който няма победа на "Тича" в шампионатен мач от 2007 г. насам.

Черно море се изравни с Левски на шестото място, като ги измести заради по-добрата си голова разлика предвид равния баланс между двата отбора в директните двубои.

Черно море бе по-активният отбор в началото. Славия не стоеше плътно прибран и изчакваше своите шансове.

Първото голово положение дойде в 19-ата минута, когато бранителите в черно-бяло изпуснаха включилия се Кирил Котев. Капитанът на моряците обаче би право в Гошо Петков, когото трябваше да преодолее с един удар.

Славия изневиделица можеше да поведе между 30-ата минута. Гостите хванаха разредена защитата в зелено-бяло и свита топка от аулинията попадна в Манзоро, чийто удар малко зад бялата точка обаче беше блокиран.

После Котев не видя връхлитащия от задна позиция Фонсека и само бързата намеса на Чанович предотврати откриващо попадение.

Черно море получи дузпа в края на първото полувреме, когато Цветомир Панов задържа изведения в наказателното поле Курьор, който използва дръпването, за да падне. Панов получи директен червен картон от стоящия далеч от ситуацията рефер Ивайло Стоянов. Петър Златинов не остави шансове на Гошо Петков с удар в горния му десен ъгъл.

На почивката треньорът на Славия Иван Колев пусна Димитър Везалов, за да запълни дупката в отбрана. Излезе халфът Славчо Шоколаров.

Черно море обаче можеше да удвои в 55-ата минута, когато завърналият се Бижев майсторски с жонглиране елиминира бранител и шутира от воле. Топката облиза напречната греда и излезе в аут.

Останалият с 10 човека тим на Славия не успя да сътвори нищо в предни позиции до 69-ата минута, когато резервите на Черно море Себастиан Ернандес и Бакари осъществиха двойно, елиминирайки Везалов и Касай, за да може новото попълнение от Лудогорец да удвои аванса на „моряците” с технично докосване покрай Петков.

Без положение Славия можеше да намали в 72-ата минута, когато вратарят Чанович увисна, но ударът на Пиргов с глава бе изчистен от голлинията.

В 85-ата минута пък резервата на Славия Крум Стоянов елиминира с едно докосване Чанович, но прати в аут от малък ъгъл.

Бакари, който се включи много активно за Черно море, тресна за втори път гредата над Гошо Петков, а в добавеното време негов удар при контраатака бе блокиран.

С победата Черно море събра 28 точки и временно прати Левски във втората шестица. Славия остава на 10-ата позиция с 20 точки, със 7 над опасната зона.

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"