Берое направи важна стъпка към топ 6 след класика над Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Смърфовете” бяха покосени от три принудителни смени още през първата част и доиграха двубоя с 10 души, след като Вълчев бе изгонен

Отборът на Берое спечели убедително домакинството си на Локомотив (Пловдив) с 3:0 в мач от 20-ия кръг на „А” група. Иво Иванов (8’), Салим Керкар (25’) и Самир Аясс (77’) отбелязаха головете за тима на Петър Хубчев.

Заралии направиха сериозна крачка към оставане в горната шестица на класирането два кръга преди приключването на редовния сезон. Берое събра 34 точки и се изкачи до третото място преди своите мачове да изиграят Локомотив (София) и Литекс.

Първата част мина под пълната доминация на домакините и те заслужено се оттеглиха на почивката с два гола аванс. Освен че нямаше идея как да се противопостави на заралии, Христо Колев трябваше да извърши две принудителни смени през първите 45 минути. Богомил Дяков и Игнат Дишлиев напуснаха поради контузии, като на техните места се появиха Александър Якимов и Георги Вълчев.

Беройци поведоха още в осмата минута, когато Иво Иванов засече центриране от корнер и с глава даде аванс на домакините. Капитанът на Берое отбеляза първия си гол за сезона в „А” група.

Малко по-късно Спас Делев можеше да изравни, но ударът му от воле отблизо бе насочен право в Макенджиев, който успя да избие.

В 25-ата Керкар удвои аванса на Берое. Самир Аясс даде добър извеждащ пас, Керкар мина покрай появилия се като резерва Якимов, след което преодоля и Господинов и завърши на гола мрежа.

Две минути по-късно късметът спаси Берое, след като Янко Сандански удари греда за Локомотив (Пловдив) със силен удар от границата на наказателното поле.

На почивката Христо Колев се принуди да направи и трета промяна в състава си. Ванчо Траянов също напусна поради травма, а на негово място се появи Мехди Бурабия.

Въпреки че през второто полувреме темпото падна, интересни ситуации пред двете врати не липсваха. Още в 46-ата минута Мапуку излезе сам срещу Господинов, но прати топката покрай целта. В средата на второто полувреме нападателят на домакините отново получи такъв шанс, но и този път не успя да се разпише, като стреля много леко и право в Госдинов.

Малко по-късно страхотен удар на Салим Керкар се отби в напречната греда. Берое все пак стигна до трети гол в 77-ата. Елиаш изведе много красиво Аясс, който изпревари Господинов и много технично го прехвърли, оформяйки крайното 3:0.