Христо Янев дебютира с разгром начело на Миньор

Перничани разбиха с 4:1 Германея в Перник

Миньор постигна убедителна победа с 4:1 над Германея в дебютния мач на Христо Янев начело на тима. Двубоят бе от първия пролетен кръг в гозападната В група и се игра пред около 500 привърженици в Перник. Два гола за победата вкара полузащитникът Йордан Йорданов, а по един добавиха Кристиян Димитров и Венци Бонев.

Домакините започнаха  мотивирано и набързо създадоха няколко много добри възможности. В 14-ата минута Мирослав Тодоров проби отляво и центрира добра топка в наказателното поле. Вратарят на Германея Спасов обаче спаси битата с глава от Кристиян Димитров топка. Последва нова опасност пред вратата на гостите, но удар от въздуха на Александров преми-покрай левия стълб. Миньор излезе напред в резултата при следващата атака. Томи Костадинов проби през центъра, подаде на Кристиянтра прати топката в мрежата - 1:0. В 23-ата минута реферът Методи Павлов не отсъди дузпа за нарушение срещу Мирослав Тодоров.

6 минути по-късно перничани удвоиха аванса си. Йордан Йорданов се възползва от асистенция на Кристиян Димитров и вкара първия си гол в срещата. До почивката двата отбора си размениха по едно попадение. Първо гостите намалиха чрез Радостин Джогански, който бе оставен непокрит при центриране от фаул, а в последните секунди на полувремето Венци Бонев с глава върна аванса от два гола за жълто-черните.

През втората част превъзходството на Миньор продължи. Чуковете създадоха куп положения, но отбелязаха само един гол. В 86-ата минута Йордан Йорданов пое една топка на границата на наказателното поле и с мощен шут с левия крак я прати 8 долния десен ъгъл за крайното 4:1.
Така чуковете продължават гонитбата на лидера Оборище Панагюрище, който разби с 4:0 Велбъжд в Кюстендил.