Aнахайм победи Лос Анджелис и излезе отново начело в НХЛ

Чикаго прекърши Рейнджърс като гост

Чикаго се наложи с 1:0 над Рейнджърс в мач от първенството на НХЛ, а Брад Ричардс донесе успеха на Блекхоукс с гол в 7:19 минута на третата третина. Двата отбора по всичко личи, че ще играят в плейофите, но се опитват да подобрят класирането си, макар и лишени от някои основни играчи. В отсъствието на възстановяващия се Хенрик Лундквист за домакините от Ню Йорк на вратата застана Кем Талбот, a за Чикаго пази Скот Дарлинг, който отрази 25 удара и записа първи шътаут в 10-ия си мач в НХЛ. Ричардс пък има вече пет гола във вратата на Рейнджърс заедно с предишните мачове. Той вкара след самостоятелен пробив от дясно, направи добра работа с ръцете и изпрати шайбата в долния ъгъл.

Анахайм си върна първото място в цялата Лига, след като се наложи с 3:2 след продължение над шампионите от Лос Анджелис и има вече 97 точки. Райън Кеслър вкара победния гол в 45-ата секунда на продължението. Патоците изоставаха с два гола в началото на третата част, но изравниха до 2:2 с точните изстрели на Патрик Маруун и Якоб Силфверберг. Това вече става традиция, защото Анахайм има рекордните 12 обрата след 0:2 през този сезон в НХЛ.

Защитаващите титлата си Кингс пък поделят 7-ото място в Западната конференция заедно с отбора на Уинипег, като са с по 82 точки. В дерби на дъното Калъмбъс Блу Джакетс се наложи с 4:3 след изпълнение на дузпи над Едмънтън и събра 66 точки, които няма да му помогнат да се придвижи нагоре. Александер Венберг вкара победната дузпа, а в редовното време точни бяха Давид Савар, Райън Йохансен и Марк Летецу. Едмънтън пък инкасира 8-а загуба в последните си девет мача.