Домакински загуби за Гълъбинов и Божинов в Серия Б

Българите Валери Божинов и Андрей Гълъбинов претърпяха домакински загуби със своите отбори в поредния кръг на италианската Серия Б.

Българите Валери Божинов и Андрей Гълъбинов претърпяха домакински загуби със своите отбори в поредния кръг на италианската Серия Б. Божинов започна на пейката за своя Тернана, но се появи в игра в 77-а минута при загубата у дома от лидера Карпи с 0:1. Само три минути след влизането си в игра нападателят получи жълт картон.

Другият национал Андрей Гълъбинов игра цял мач за Ливорно при домакинското поражение с 0:1 от Читадела. Ливорно завърши мача с 10 души след червен картон на Бернардини в 58-а минута. Защитникът Павел Виданов не попадна в групата на Трапани при домакинското нулево равенство срещу Болоня. Начело в класирането на Серия Б е Карпи с 59 точки. Ливорно е седми с 47 точки, а Тернана 16-и с 36 точки.

Само Божинов е повикан за мача на България срещу Италия.