Фабио Коентрао изведе Португалия на първото място в група "I" (+ВИДЕО)

Бекът-крило на Реал вкара победния гол срещу Сърбия и асистира за първия на съотборник на Бербатов

С победен гол на Фабио Коентрао и асистенция за първия Португалия надви 2:1 Сърбия и зае еднолично първото място в група “I” след преполовяването на европейските квалификации там. С голямата си звезда Кристиано Роналдо и без наказания си селекционер Фернандо Сантош европейското Селесао постигна трудна, но заслужена победа над западните ни съседи, които по-рано в кампанията бяха посечени от УЕФА с минус 3 точки след ексцесиите в мача срещу Албания.

Съотборникът на Димитър Бербатов в Монако – Рикардо Карвальо, откри още в 10-ата минута. Централният защитник беше изпуснат от сръбската защита и просто насочи с глава в мрежата центриране на Фабио Коентрао отдясно.

Голмайсторът на Португалия обаче беше заменен принудително 7 минути по-късно. На негово място влезе Жозе Фонте.

Кристиано Роналдо блесна преди първия половин час със зрелищен шут, насочен точно под напречната греда, който беше с мъка изваден от вратаря Стойкович.

През второто полувреме Сърбия, който бе воден за първи път от Радован Чурчич, направи всичко възможно да се върне в мача. В 53-ата минута Митрович стреля с глава между двама на границата на вратарското поле, но прати над напречната греда.

8 минути по-късно комшиите успяха да изравнят по изключителен начин. Със задна ножица Неманя Матич от Челси намери обратния ъгъл, след като получи свалена топка при изпълнение на корнер.

Но радостта на сърбите бе кратка. Още в следващата атака Португалия си върна водачеството. Фабио Коентрао беше оставен непокрит при ниско центриране на Жоао Моутиньо на задната греда и необезпокояван засече в мрежата. Грешникът бе Душан Баста.

До края Петрович от състава на Сърбия обстрелва от воле вратата на Патрисио, който беше непоколебим.

А активният Нани накара феновете на „Да Луш” да се хванат за главите, невярващи, че мекото му центриране кацна на външната страна на мрежата, захваната за напречната греда, след рикошет.

Така, Португалия постигна важна трета победа в 4 мача и събра 9 точки, с 2 повече от Дания и Албания. Сърбия и Армения остават с по 1 точка и с почти илюзорни шансове за нещо в тези квалификации.