Фиорентина заслужено се добра до равен в Киев с гол в 92-ата минута (ВИДЕО)

"Виолетовите" надиграха Динамо (Киев), но бяха на косъм от загуба, все пак стигнаха до 1:1 с акробатичен гол на резерва

Фиорентина правеше опит да се съвземе след две поредни загуби с по 0:3 от Ювентус и Наполи, но нямаше късмет през първата част.

Милан Бадел стреля неточно в началото, а Салах не се възползва докрай от грешка в украинската защита. Египтянинът организира нова контра и този път само отчаяната намеса на Качериди попречи на Хоакин да се разпише.

Марио Гомес се подхлъзна в наказателното поле, но се изправи и стреля от външната страна на мрежата. Салах опита още един удар, но слабо и право във вратаря Шовковски.

Динамо (Киев) бе надиграван, но поведе след щастлив рикошет. Джърмейн Ленс стреля силно извън наказателното поле, топката се отби в Ненад Томович и превхърли безпомощния Нето – 1:0 в 36-ата минута.

Рибалка също опита от дистанция, но Нето успя да лови след странен отскок на топката.

И през втората част Фиорентина опитваше да контролира темпото, но създаваше по-малко положения.  Рибалка спря шута на Мати Фернандес в наказателното поле, удар на Салах също бе блокиран, а Борха Валеро предяви плахи претенции за дузпа – правилно неуважени за борба рамо в рамо с Дамагой Вида.

Салах сам опитваше да разминава цялата защита на Динамо и го направи, но Шовковски бе готов за изстрела му.

13 минути преди края Борха Валеро нацели гредата от външната страна с глава.

Киевчани оцеляха след серия корнери пред собствената врата, но явно играеха да задържат крехкия си аванс и бяха наказани във втората минута на добавеното време. Тогава центриране на Мати Фернандес бе избито и описа парабола във въздуха, а резервата Бабакар демонстрира отлична импровизация и успя да се разпише с гръб към вратата за 1:1 и направи Фиорентина фаворит за реванша след седмица в Италия.