Черно море пак удари Локомотив и изравни Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците” си тръгнаха от „Лаута” с нови двама контузени

Черно море победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) на „Лаута” в първи мач от 27-ия кръг от първенството и нанесе 16-о поражение на „смърфовете”. Единствения гол за „морето” отбеляза Иван Коконов в 68-ата минута.

Цели три принудителни смени бяха направени в този двубой. Стефан Станчев и Александър Чанович бяха принудително извадени за Черно море, като на техните места се появиха Слави Сталев и Илия Николов. Младият страж на „морето” се представи доста добре, след като застана под рамката на вратата.

Радослав Димитров от Локомотив също получи травма и бе заменен от Александър Горанов.

Двубоят бе изключително скучен с изключение на няколко минути в началото на втората част, когато и двата отбора направиха пропуски.

През първата част нямаше нито една чиста възможност пред двете врати, а първият пропуск направиха гостите, след като Живко Петков изпусна да открие, останал сам срещу Скорчев.

Последваха две възможности за Локомотив. Чанович на два пъти спаси вратата си. Първо – след силен удар на Мартин Камбуров от пряк свободен удар, след което спаси и добавката на Сандански.

Голът за гостите дойде в 68-ата минута. След силно изритана топка от Илия Николов, Живко Петков чукна топката с глава и изведе Коконов сам срещу Скорчев. Коконов хладнокръвно пусна кълбото под плонжа на вратаря и донесе трите точки за „смърфовете”.

Със спечелените три точки Черно море се изравнява с Левски - по 41, докато Локо (Пд) остава 10-и с 23 - на само шест над зоната на изпадащите.

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"