Халеп срещу Возняцки на полуфиналите в Щутгарт

Поставената под номер 2 в схемата Халеп победи Сара Ерани (Италия) с 6:4, 6:4 за 82 минути

Румънката Симона Халеп ще играе срещу Каролин Вожняцки (Дания) на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 731 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата Халеп победи Сара Ерани (Италия) с 6:4, 6:4 за 82 минути. Общо 16 пробива имаше в 20-те гейма на мача, но румънката направи девет, а допусна седем.

"Тя играе и се защитава много солидно. Аз се представих добре и това ми дава увереност", каза победителката.

В спор за място на финала Халеп ще срещне номер 4 Каролин Вожняцки, която разгроми осмата в схемата Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:0, 6:3 за 67 минути.

Халеп ще се завърне като номер 2 в световната ранглиста от понеделник, след като шампионката от Щутгарт Мария Шарапова (Русия) отпадна във втория кръг. Останалите два четвъртфинала са между номер 6 Екатерина Макарова (Русия) и Анжелик Кербер (Германия) и между Медисън Бренгъл (САЩ) и Каролин Гарсия (Франция).

Надал: Искам синът ми да ме запомни на корта