2. Втора лига
  3. Ботев Враца би Криводол с 3:1 и се радва с купата за първенец

Ботев Враца би Криводол с 3:1 и се радва с купата за първенец

Врачани отпразьнуваха подобаващо слечелването на Западната "Б" група и влизането в елита

Ботев Враца победи съименниците си от Криводол с 3:1 в отложен мач от 29-ия кръг на Западната „Б” група и отпразнува по подобаващ начин влизането си в „А” група. Врачани получиха и купата за шампион в своята дивизия, като са недостижими на върха кръг преди края на първенството.

Първенците вече имат 59 точки на върха в таблицата, цели 9 пред втория Етър Велико Търново. Те са най-силният домакин в Западната „Б” група, като на свой терен имат 12 победи, един равен и само една загуба.

И трите гола днес паднаха през второто полувреме. Домакините поведоха с гол в 50-тата минута, гостите изравниха, но само, за да допуснат нови 2 гола, с които Ботев Враца си осигури победа с 3:1.

Гостите от Криводол ще играят със сигурност плейоф за оставане в „Б” група, защото заемат 11-тото място в класирането с 16 точки.