Берое удари Лудогорец и постигна първа победа в шестицата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха с 2:0, Атанас Зехиров се отличи със страхотен гол

Берое победи Лудогорец в двубоя от 27-ия кръг на А група, който се проведе на стадиона в Стара Загора. Домакините бяха подкрепяни горещо от своите фенове през цялото време.  Заралии се наложиха с 2:0 над шампионите, на които им предстои полуфинална среща-реванш с Левски от турнира за Купата на България. Това бе първа победа за Берое в първата шестица на А група за 2015 г.

Точни за победителите бяха Иво Иванов и Атанас Зехиров. Попадението на Зехиров бе много красиво – той премина през цялата защита на разградчани и остави безпомощен Владислав Стоянов.

С този успех Берое вече има 44 точки, колкото има и Литекс на четвъртото място. Лудогорец е на върха в класирането с 55.

В срещата не липсваха и спорните моменти, при които емоциите взеха връх и заради тях Георги Кабаков изгони Петър Хубчев от пейката на заралии.

Двубоят в Стара Загора започна в бързо темпо, съперниците играха атакуващо и динамично. Гостите от Разград владееха повече топката, атакуваше по-агресивно и имаше своите шансове да поведат в резултата. Футболистите на Берое се защитаваха умело и разчитаха на бързите си контраатаки. В 33-ата минута Роман Безяк отправи коварен удар от движение, но прати топката опасно близо до дясната греда. Вратарят Илко Пиргов само изгледа как кълбото излезе в аут. Всичко по-интересно през първото полувреме обаче се случи в заключителните минути на частта.

В 38-ата минута заралии накараха стадион „Берое” да избухне. Салим Керкар центрира от корнер, топката стигна до Георги Костадинов, който с глава я насочи към Елиаш, той веднага шутира, но право в тялото на Михаил Александров. Топката попадна в краката на капитана Иванов, който с плътен удар от близко разстояние се разписа.

Малко след това отборът на Лудогорец бе много близо до това да изравни, но Анисе пропусна златна възможност за „орлите”. Безяк открадна топката и центрира към футболиста с номер 12, който игра с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

В добавеното време на полувремето домакините можеха да вгорчат нощта на Лудогорец още повече, но Костадинов пропусна от много удобна позиция. Той бе изведен майсторски в наказателното поле, но се забави с удара. Все пак той стреля, но право в тялото на Александров. Топката след това попадна в краката на Джоман, който веднага шутира, но на сантиметри от дясната греда.

Първото полувреме ще се запомни и с много грубото влизане на Светослав Дяков в тялото на Иво Иванов в опит да играе с топката. Капитанът на разградчани влезе с бутоните напред, след като бе набрал скорост. Всичко обаче завърши с устна забележка от страна на главния съдия Георги Кабаков. Това, разбира се, предизвика яростна реакция от страна на феновете и ръководството на Берое.

Лудогорец продължи да атакува и да търси изравнителния гол през второто полувреме. Футболистите на треньора Дерменджиев бяха много близо до това в 57-ата минута. Тогава Илко Пиргов увисна при центриране от пряк свободен удар, Безяк изпревари Елиаш, но не успя да нанесе добър удар с глава от границата на вратарското поле.

Задачата за гостите от Разград стана още по-сложна в 61-ата минута. Тогава Атанас Зехиров премина през цялата защита на Лудогорец като на парад и преодоля последната преграда Владислав Стоянов със силен удар. Браян Ангуло не успя да се намеси стабилно в тази ситуация, а също така и шпагата на Александър Александров не сполучи.

До края на двубоя гостите направиха всичко по силите си да взета нещо от този двубой, но добре подредената защита на Берое не позволи това да се случи. Домакините имаха още няколко възможности за гол, но липсата на решителност в завършващата фаза и късмет запази крайното 2:0.

ОФИЦИАЛНО: Пирин е с нови собственици