Манчестър Сити изкова 3:2 над Астън Вила на мускули (ВИДЕО)

"Гражданите" направиха слаб мач, но получиха подарък от вратар и с много воля намериха сили за победен гол в края, вече са втори

По много драматичен начин Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:2 на „Етихад” в 34-ия кръг на Висшата лига и поне временно се качи на втората позиция, изпреварвайки Манчестър Юнайтед и Арсенал.

Двубоят започна кошмарно за бившият отбор на Стилиян Петров, който през уикенда победи Ливърпул и се класира за финала на турнира за ФА Къп.

В Манчестър обаче Рон Влаар върна топката към вратаря Брад Гузан в 3-ата минута, а стражът буквално я подари на Серхио Агуеро, който едва ли е получавал такъв подарък и на Коледа и просто ритна към празната врата за 1:0.

Астън Вила показваше добра игра, но до почивката Том Клевърли направи два пропуска, а Бентеке насочи неточно с глава и въпреки че бе надигран, настоящият шампион се оттегли на полувреме с гол аванс.

Яя Туре беше заменен на почивката най-вероятно заради контузия, а „гражданите” бяха по-уверени в началото на втората част, а в 66-ата минута Александър Коларов се разписа от пряк свободен удар за 2:0 с нисък удар в близкия ъгъл, който изненада Гузан.

Вторият гол сякаш приспа вниманието на домакините и те бързо бяха върнати в реалността. Само три минути след гола на Коларов един пряк свободен удар за бирмингамци предизвика карамбол и Том Клевърли матира Джо Харт с удар в левия ъгъл – 2:1.

Харт попречи на резервата Н’Зогбия да изравни, но в 85-ата минута вратарят изби центриране от корнер на крака на Карлос Санчес, който прехвърли в мрежата за 2:2 с първото си попадение за Астън Вила.

Сити обаче показа воля и въпреки че не играеше добре стигна до победен гол. Коларов центрира и с акробатично воле Фернандиньо направи 3:2 за „небесносините”.

Манчестър Сити вече има 67 точки на второто място, с една пред Арсенал и две пред Манчестър Юнайтед, но на цели 9 зад лидера Челси, който има и мач по-малко. Астън Вила е на 15-о място с 32 точки, само на две от зоната на изпадащите.