Аталанта се измъкна от Емполи с късен гол

Герой стана Херман Денис, който вкара гол в 93-ата минута за крайното 2

Отборите на Аталанта и Емполи завършиха наравно 2:2 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия „А“. В герой за домакините се превърна Херман Денис, който вкара гол в 93-ата минута и така осигури точката за Аталанта.

Емполи е на 16-о място във временното класиране с актив от 35 точки, а Аталанта е 17-и с четири по-малко.

Преди това двата тима си размениха по един бърз гол в края на първото полувреме. В 41-ата минута Рикардо Сапонара се озова в удобна позиция за отбелязване на гол в наказателното поле на Аталанта и с хубав удар опъна мрежата зад вратаря Марко Спортиело. Само две минути по-късно обаче Макси Моралес подаде на намиращия се вдясно от него Алехандро Гомес и той на празна врата възстанови равенството.

Четвърт час след почивката ветеранът Масимо Макаронe отново изведе напред Емполи с точен удар отблизо, но буквално в последните секунди Денис помрачи деня на гостите.