Наполи се забавлява за 4:2 срещу Сампдория

Игуаин вкара два, Габиадини се разписа срещу бившия си клуб след вратарски гаф, а Инсиние плака след гол

Наполи постигна впечатляващ обрат и спечели с 4:2 срещу Сампдория  на своя „Сан Паоло” в последната среща от 32-ия кръг на Серия А. Гонсало Игуаин вкара два гола, а с третия си пореден успех южняците се доближиха на две точки от третия Рома и на три от втория Лацио. За Самп пък тоа бе четвърти мач без успех.

Наполи бе в отлично настроение след класирането за полуфиналите в Лига Европа, но срещаше своя съсед в таблицата и се очакваше да има много проблеми. „Моряците” загатнаха, че могат да ги създадат в 12-ата минута, когато Едер нахлу отдясно и търкули за Окака, а в опита си да изчисти Раул Албиол си вкара автогол – 1:0 за гостите.

Наполи обсади наказателното поле на гостите, но след няколко пропуска изравни след наглед най-безперспективната си атака. Габиадини стреля безобидно към вратата на бившия си клуб, но вратарят Вивиано позволи топката да мине между краката му за 1:1. Стражът бе шокиран от нескопосаната си намеса и Габиадини не се зарадва.

Само три минути по-късно Наполи обърна мача. Игуаин подаде на Габиадини, който му върна с петичка и аржентинецът завъртя в мрежата – 2:1.

Още в началото на втората част Лоренцо Инсиние пресече един пас в собствената половина, напредна сам и бе точен от 20-ина метра с десния крак – 3:1. Инсиние тази вечер носеше капитанската лента и това бе първи гол за него след дълго лечение на контузия, което го накара да се разплаче.

Марек Хамшик замени Габиадини и в 81-ата минута бе спънат от Де Силвестри в наказателното поле, а Игуаин нямаше проблем да вкара дузпата – 4:1.

В края Сампдория стигна до още един почетен гол, който беше чудесен. Луис Муриел намери топката с топовен шут от границата на наказателното поле и заби в близкия ляв ъгъл за крайното 4:2.

Наполи е четвърти с 56 точки, Рома има 58, Лацио е с 59 в битката за Шампионска лига, където отиват първите три отбора. Сампдория си остана пети с 50 точки.