Левски разнищи Хасково и изравни по точки ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бедоя избухна с два гола, Краев, Аниете и Орачев също се разписаха при разгрома

Отборът на Левски разби Хасково с 5:0 в последен мач от 28-ия кръг на „А” група.

Това е четвърта поредна победа за „сините” в първенството, като тимът на Стойчо Стоев вече има 47 точки на върха във втората шестица – точно колкото има и вечния враг ЦСКА.

Това бе първи като гост успех за Стойчо Стоев над Хасково, след загубата му с 0:1 начело на Лудогорец и равенството 1:1 с Левски в реванша за Купата на България.

Мигел Бедоя отбеляза два гола за победата, Антонио Аниете и Божидар Краев добавиха по едно, а Мики Орачев отбеляза петия гол, който бе и неговият дебютен в „А” група със „синята” фланелка.

Левски започна да създава положения пред вратата на Банков още от първата минута, но начало на головото шоу сложи Бедоя. Педро центрира отдясно, испанецът бе оставен непокрит и с красив прехвърлящ удар с глава матира Банков.

След куп пропуски до края на първата част, Краев направи 2:0 в 54-тата, след като се възползва от нова грешка в отбраната на домакините и с глава засече центриране на Аниете. Само шест по-късно и самият Аниете се разписа, отбелязвайки изключително красив гол от пряк свободен удар.

Мигел Бедоя вкара за 4:0 с прекрасен удар от над 20 метра, който се заби право в горния ляв ъгъл на Банков, а крайното 5:0 оформи Мики Орачев с първия си гол за „сините” в „А” група”.

С победата Левски отново има три точки аванс пред втория Черно море. Хасково остава с 15 точки на последното място, като все още има теоретични шансове за спасение, но на практика отдавна гледа към „Б” група.