Арсенал взе своето от Хъл за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” се изравниха по точки с Манчестър Сити след победа №200 като гости във ВЛ

Арсенал постигна шеста последователна победа като гост във Висшата лига, след като надви с 3:1 Хъл Сити в последния мач от XXXV кръг на английския елит.

Успехът бе под номер 200 за лондончани далеч от дома в Премиършип, като по този показател те изостават единствено от Манчестър Юнайтед (238).

„Топчиите” решиха мача още до почивката, реализирайки три попадения, а през второто полувреме направиха редица пропуски, но в крайна сметка взеха трите точки.

Така те вече имат 70, с колкото е и вторият в таблицата Манчестър Сити, но „гражданите” са с малко по-добра голова разлика.

Първото попадение в срещата падна в 28-ата минута и бе дело на Алексис Санчес. Тогава чилиецът изпълни един пряк-свободен удар, а след рикошет топката се озова в мрежата.

Само пет минути по-късно се случи същото, тъй като Санти Касорла намери със страхотен дълъг пас Аарън Рамзи в пеналта. Уелският национал овладя технично и финтира Роберт Брейди. После стреля и последният се опита да блокира удара, но се получи злощастен рикошет и резултатът бе удвоен.

В продължението на първото полувреме Арсенал нанесе и своя финален удар. Аарън Рамзи изведе Алексис Санчес, който заобиколи вратаря и търклуна топката в опразнената мрежа – 3:0.

При този резултат дойде и почивката, но след нея Хъл Сити заигра по-силно. Това доведе до намаляване на изоставането в 56-ата минута, когато Стефан Куйн засече с глава центриране на Ахмед Ел Моамади – 1:3.

Впоследствие „артилеристите” отново овладяха инициативата, но направиха редица пропуски. До края остана време на терена след дълго отсъствие да се завърнат Джак Уилшър и Тио Уолкът, но до нови попадения не се стигна.

Така „тигрите” останаха с 34 точки, като са само на една от опасната зона.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел