Бивш римлянин вкара два за обрат срещу 9 от Лацио и запази европейските надеждите на Интер (ВИДЕО)

Два червени картона пречупиха "орлите" на "Олимпико"

Интер обърна трудно 9 от Лацио до 2:1 и три кръга преди края на сезона в Италия е на 3 точки от петото място, даващо право на участие в квалификациите на Лига Европа.

Кандрева изведе домакините на „Олимпико” в 8-ата минута, но червен картон на Маурисио възстанови статуквото, като Ернанес се възползва от назначения свободен удар (27’). С човек по-малко Лацио можеше да си върне аванса чрез Клозе през второто полувреме, но ветеранът пропусна. Втори червен картон, този път на вратаря Маркети, дойде в повече на „орлите” и те получиха втори гол, отново дело на Ернанес (84’). Преди това Икарди пропусна дузпата, отсъдена за деликатно нарушение на Маркети.

Преди мача „орлите” имаха шанс да си върнат второто място от градския съперник Рома, който беше победен от Милан в събота вечер, докато Роберто Манчини и Ернанес се нуждаеха от точки срещу бившия си клуб, за да запазят живи надеждите за Лига Европа.

Лацио беше спечелил последните четири издания на този двубой и започна по-силно.

Домакините поведоха в първите десет минути, когато Антонио Кандрева се възползва от свит пас на дузпата на Ернанес и огорчи с вътрешен удар Ханданович, който се бе справил с първата ситуация пред неговата врата.

Мауро Икарди можеше да направи 1:1 в 12-ата минута, но младият нападател стреля над напречната греда от наказателното поле.

След това Ханданович разколеба Марко Пароло преди Антонио Ранокия да изчисти от голлинията с плонж.

Лацио остана с 10 човека, когато Маурисио беше изгонен за фаул като последен в защитата срещу откъсващия се Родриго Паласио. От назначения свободен удар Ернанес изравни с чудесен фалцов удар в долния ъгъл.

Останал с 10 души, Лацио можеше да изравни в 59-ата минута, когато Клозе остана сам срещу вратаря, но Ханданович спаси.

Минута по-късно Лацио остана с 9 човека, когато изведеният Икарди изпревари Маркети, който сякаш го закачи, и реферът посочи бялата точка, пращайки под душовете вратаря. Обаче резервата Бериша, който замени Клозе, спаси дузпата, бита от Икарди.

Ернанес, бившият играч на Лацио, вкара втория гол във вратата на римляните в 84-ата минута след изключително подаване на Паласио. Ернанес остана сам срещу Бериша и с удар в далечния ъгъл по тревата не сгреши.

След мача Лацио остана трети с точка по-малко от Рома. Интер е 7-и с 52, на 3 от петия Фиорентина.