Монако си осигури място в Шампионската лига с победа в последния кръг (ВИДЕО)

Без Димитър Бербатов „монегаските” победиха Лориен с 1:0

Отборът на Монако си осигури третото място в Лига 1, след като в последния кръг победи Лориен като гост с 1:0. Това означава, че „монегаските” ще играят в Шампионската лига и през следващия сезон, но ще започнат от квалификациите.

Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка и не взе участие в двубоя. Най-вероятно българинът ще се раздели с тима от кралството през лятото и може да се завърне в Англия, като няколко отбора от Висшата лига проявяват интерес към него.

Единственото попадение в срещата отбеляза Яник Ферейра Караско още в 20-ата минута. Белгиецът бе изведен от Силва сам срещу стража на Лориен и с малко късмет успя да прокара топката между краката му.

Монако получи възможност и да изпълнява дузпа в началото на втората част, но Антони Марсиал пропусна от бялата точка.

В края на двубоя в игра се появи легендарният вратар на Лориен Фабиен Удард, който след 13 години в клуба, на 39 години, се отказва от футбола.

Сент Етиен и Олимпик Марислия направиха, каквото можаха, но се надяваха на грешка на „монегаските”, която те така и не направиха. Сент Етиен победи Гинган с 2:1 у дома, докато Марсилия постигна класически успех с 3:0 над Бастия у дома.

Началото на второто полувреме на "Стад Велодром" бе забавено с 15 минути заради хвърлени предмети от феновете на домакините към вратаря на Бастия. Наложи се футболистите на Марсилия да успокояват привържениците си, които в крайна сметка се укротиха и мачът бе подновен.

Феновете на Марсилия се сбогуваха с Андре-Пиер Жиняк и Андре Аю, чиито договори изтичат през лятото на тази година и те ще напуснат клуба.

Марсилия остава на четвъртото място, а Сент Етиен на петото, като и двата отбора ще играят в турнира Лига Европа. Бордо също се надява да спечели квота за втория по сила европейски клубен турнир, но това ще се случи само ако ПСЖ победи Оксер във финала за Купата на Франция.