Шарапова се класира за третия кръг

Защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис

Защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Световната номер 2 Шарапова победи сънародничката си Виталия Дяченко с 6:3, 6:1 за 80 минути. Шарапова беше облечена с блуза с дълъг ръкав, въпреки горещото време в Париж, тъй като се оплаква от вирусно заболяване.

Шампионката започна мача с пробив, но съперничката й изравни 2:2. Още в следващия гейм Шарапова си върна преднината с нов пробив, а малко по-късно спечели първия сет, след като взе подаването на Дяченко. Във втората част Шарапова даде само гейм на съперничката си, а в целия мач направи само 8 непредизвикани грешки. В третия кръг Шарапова ще играе срещу Саманта Стосър (Австралия), която миналата година преодоля в четвъртия кръг.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ 2011 и финалистка на "Ролан Гарос" 2010 Стосър разгроми Амандин Ес (Франция) с 6:0, 6:1 за 54 минути, след като записа 23 печеливши удара.

Григор Димитров: Обстановката в Рим е малко по-различна