Рики Алварес с 2 гола за Интер в контрола на „нерадзурите”

Интер спечели с 6:1 и втория си приятелски мач за сезона

Лятното попълнение на Интер Рики Алварес, който е готвен за заместник на холнадеца Уесли Снайдер на „Джузепе Меаца”, започна по страхотен начин кариерата си в италианския гранд. Аржентинският халф отбеляза два гола в контролата на Интер срещу отбора на Мецокорона, а столичани спечелиха с 6:1.

Това беше втора приятелска среща на Интер през това лято и тя се игра на тренировъчната база Пинцоло. Както и в първата си проверка, интеристите повториха добрата си игра и взеха втора поредна победа с 6:1.

Дошлият от Велес Сарсфийлд Алварес беше звездата на мача и вкара два гола. С две попадения се отчете и македонецът Горан Пандев, а по веднъж се разписаха Самуел Ето’о и Уесли Снайдер. Почивка получи Юто Нагамото заради проблем с мускул на левия си крак.
По време на срещата новият треньор Джанпиеро Гасперини изпробва вариант както с трима, така и с четирима в отбрана.

Ето състава на Интер: Кастелаци, Ранокия, Калдирола, Киву, Сантон, Станкович, Снайдер, Оби, Алварес, Ето’о, Пандев

Второ полувреме: Вивиано, Бианкети, Наталино, Фараони, Кризетиг, Бреса, Лонго, Марига, Мунтари, Кастаинос, Алибец