Ботев (Пловдив) е новият републикански шампион

Юношите на „канарчетата” с класика над Локо (Сф) във финала

Ботев (Пловдив) е новият републикански шампион при юношите (старша възраст), след като на финала размаза Локомотив (София) с 3:0. Първата част завърши без голове, докато през второто полувреме стана много по-интересно и тогава паднаха и трите гола във вратата на железничарите.

Пловдивчани напълно заслужено триумфират като шампион, не само защото днес бяха без никакво съмнение по-добри, но и защото спряха голяма част от най-добрите селекции в тази възраст- най-напред Левски, след това Черноморец (Бургас), а на полуфинала и Черно море (Варна), който стигна до финал за Купа БФС при по-малките.

По пътя си до тук локомотивци имаха много късмет. Най-напред те се справиха с Арда (Кърджали) с две минимални победи, а след това отново с щастлив гол в последната секунда на втората среща елиминираха Спартак-Плевен. На полуфинала пък имаха столично дерби с ЦСКА, което спечелиха с прилична игра само в едно полувреме- на реванша на Царско село. Отборът на треньора Кирил Метков обаче заслужава похвала заради характера и амбицията, която ги възнагради със сребърните медали.

В 55-ата минута крилото Рангел Игнатов откри резултата след подаване на Емил Камберов, а веднага след това имаше една добра възможност за Локомотив, пропусната от Даниел Паунов. В 78-ата минута Валентин Томов вкара втори гол, като с красиво изпълнение от 20 метра прати топката неспасяемо под горната греда. Минути по-рано Камберов удари горната греда. Крайното 3:0 оформи Камберов след комбинация с Рангел Игнатов и Томов, което узакони превъзходството на жълто-черните.

Утре в Стара Загора пък ще се реши шампионската титла при децата (родени 2000 г). Там купата ще си оспорват Лудогорец и Литекс.