Лудогорец записа втора поредна загуба седмица преди ШЛ (+ВИДЕО)

Разградчани отстъпиха с 0:1 пред чешкия вицешампион Спарта (Прага), Сисиньо дебютира успешно

Лудогорец записа втора поредна загуба в Австрия. Седмица преди старта на участието си в Шампионската лига разградчани отстъпиха с 0:1 пред вицешампиона на Чехия Спарта (Прага) в 35-градусовата жега в Бад Вимбах. Собственикът на българския шампион Кирил Домусчиев бе на трибуните на кокетния стадион.

Тимът, воден от Бруно Рибейро, изигра слабо първо полувреме и Марко Пайшао отбеляза единствения гол в 30-ата минута. След почивката, когато португалецът направи шест смени, Лудогорец изглеждаше по-добре и можеше да изравни, но Кишада игра егоистично и пропусна сам срещу вратаря, а красив гол на Цветелин Чунчуков не бе признат поради засада.

Старши треньорът Бруно Рибейро започна най-вече с футболисти, които по-рядко се очаква да играят. Голямото разочарование бе Георги Терзиев, който отново бе в основата на допуснат гол. Взетият за заместник на Жуниор Кайсара – Сисиньо, направи неофициалния си дебют за Лудогорец, след като вече бе преодолял часовата разлика с Бразилия. Кариоката се изяви добре като за първи мач.

Лудогорец не можеше да изнесе играта от своята половина в първия четвърт час. Вратарят Милан Борян и Сисиньо обаче действаха решително пред вратата на българския състав.

Разградчани опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но останаха нестабилни отзад. Така се стигна до 30-ата минута, когато Георги Терзиев проспа атака отляво, при която Фридек сви пред вратарското поле за непокрития Пайшао и последният с техничен удар в далечния ъгъл прокара под плонжа на Борян – 1:0 за Спарта.

Почивката дойде след нова качествена изява на вратаря Милан Борян, който извади в корнер фалцово изпълнение на свободен удар от границата на наказателното поле.

Пет смени извърши Бруно Рибейро на полувремето. Минев, Моци, Ал. Александров, Витиня и Кишада се появиха на местата на Терзиев, Петров, Лукоки, Василев и Вандерсон.

Първото положение за Лудогорец дойде в 49-ата минута, когато Кишада чукна с пета за Чунчуков, чийто удар от границата на наказателното поле профуча покрай вратата.

Но само толкова. Спарта продължи да диктува събитията на терена.

Кишада можеше да избухне в 79-ата минута, когато открадна топката от защитата на чехите, излезе на чиста позиция в наказателното поле, но се забави и ударът му бе блокиран, а и сгреши като не комбинира със свободния Чунчуков.

Пет минути преди края Чунчуков намери мрежата, след като технично засече центриране на Сисиньо отдясно, но се оказа, че е бил в положение на засада.

Лудогорец заигра чак в края, което не беше достатъчно да избегне загубата.

Последната и най-сериозна контрола на тима е утре – срещу шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург), отново от 19 ч в Австрия. В четвъртък разградчани се завръщат у нас, а идния вторник приемат молдовския Милсами в първа среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТА ПРАГА 0:1
0:1 Пайшао (30')

Лудогорец (първо полувреме): Борян, Сисиньо, Терзиев, Пр. Петров, Ангуло, Саша, Анисе, Лукоки, Василев, Вандерсон, Чунчуков
Лудогорец (второ полувреме): Борян, Минев, Ал. Александров, Моци, Витиня, Саша, Анисе, Сисиньо, Ангуло, Чунчуков (86-Чунчуков), Кишада

Спарта Прага: Бичик, Маречек, Холек, Полом, Щайнхьофер, Дочкал, Ваха, Хушбауер, Брезнаник, Пайшао, Фридек

7 юли, Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Спарта (Прага, Чех) 0:1
8 юли, Австрия, 19:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ Зенит (Рус)

***

По минути:

90'+1 КРАЙ НА МАЧА!!! Втора поредна загуба на Лудогорец в контролите

90'+1 Лукас Саша върти над вратата

90' Ангуло намира Кишада пред пеналта. Бразилецът е спънат и последен шанс за Лудогорец

86' Смяна в състава на Лудогорец. Чунчуков отстъпва мястото си на Веселин Любомиров

85' НЕПРИЗНАТ ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Чунчуков засече технично в мрежата центриране на Сисиньо отдясно, но нападателят е бил в положение на засада

82' Минев намира с висок извеждащ пас Чунчуков, чийто удар е блокиран

79' КИШАДА ПРОПУСКА! Бразилецът открадна топката, премина бранител и излезе сам срещу вратаря, но в последния момент защитник, а и вратарят успяха да парират удара на Кишада, който не пожела да комбинира със свободния Чунчуков

73' Два поредни удара от границата на наказателното поле попадат в ръцете на Милан Борян

69' Внимание: Сисиньо се разминава с центриране отляво на Кишада пред вратата. Бекът-крило изпревари подаването и остана зад топката

67' Чунчуков беше фаулиран и сега медицинският щаб "замразява" глезена му

66' Спарта продължава да бъде по-опасният отбор

54' Щайнхьофер стига пеналта и стреля силно, но над вратата на Лудогорец

49' Първо положение за Лудогорец. Кишада чукна с пета за Чунчуков пред наказателното поле, младият нападател стреля силно, но встрани

47' Александров блокира удар на нападател, който проби в наказателното поле на Лудогорец

Лудогорец (второ полувреме): Борян, Минев, Ал. Александров, Моци, Витиня, Саша, Анисе, Сисиньо, Ангуло, Чунчуков, Кишада

Има смени в състава на Лудогорец. На терена вече са: Минев, Моци, Ал. Александров, Витиня, Кишада.
Напуснали са: Терзиев, Петров, Лукоки, Василев, Вандерсон

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме! Всички положения преди почивката бяха пред вратата на Лудогорец

42' Внимание: Брезнаник върти от свободен удар, заложен на границата на пеналта, над стената към близкия ъгъл, там обаче Борян вади в корнер, проявявайки рефлекс и концентрация

40' Лукаш Ваха си освободи позиция пред наказателното поле и стреля ниско към близкия ъгъл, Борян внимава и лови

36' Ново дълбоко центриране от левия фланг по нападението на Спарта е пропуснато този път от Пайшао, след което Ангуло чисти в корнер пред погледа на друг играч на чехите

30' ГОЛ ЗА СПАРТА!!! След атака по лявото крило Фридек сви за непокрития Пайшао, който с техничен удар от вратарското поле в обратния ъгъл откри резултата. Терзиев проспа положението

26' Сисиньо центрира силно от десния фланг и топката стана невъзможна за нападателите в зелено

22' Грешка на Преслав Петров позволи на футболист на Спарта да открадне и да влезе в наказателното поле отдясно. Последвалият успореден пас обаче бе пресечен от Георги Терзиев

12' Нов удар на Дочкал от границата на пеналта прелита над вратата

11' Преслав Петров се завърна в игра

10' Внимание: Свит пас отляво в наказателното поле е засечен на дузпата от Дочкал по тревата, Борян спасява с вещина

9' Внимание: Пайшао стреля изненадващо пред наказателното поле, топката профучава над напречната греда

8' Преслав Петров остана да лежи след сблъсък при единоборство, след което е изведен извън игралното поле, за да получи медицинска помощ

5' Внимание: Хушбауер от Спарта отправи удар от непосредствена близост, Сисиньо блокира току пред вратата

Новото попълнение Сисиньо дебютира неофициално със зелената фланелка

1' Начало на мача!

0' Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев е на трибуните на стадион "Бад Вимсбах"

0' 36 градуса е температурата на въздуха в Австрия.