Ботев и Локомотив останаха без победа след емоционална битка за Пловдив (ВИДЕО)

Новият треньор на „канарчетата” дебютира с равенство 1:1 в Коматево, Балдовалиев се завърна с гол

Ботев и Локомотив завършиха наравно 1:1 в дербито на Пловдив от третия кръг на „А” група, играно в квартал Коматево.

Мачът бе дебют за новия треньор на домакините - Ермин Шиляк, както и за вратарите на двата отбора - Валентин Галев и Ясин Ел Харуби.

Повторно завръщане при „смърфовете” пък направи картотекираният в дните преди мача Зоран Балдовалиев. 32-годишният нападател вкара попадението за 1:1 едва 80 секунди, след като се появи на терена.

Иначе първото полувреме започна с домакински натиск, като в дебютните пет минути гостите дори не можаха да преминат центъра на терена.

Стражът на „канарчетата” Валентин Галев нямаше никаква работа до почивката, докато неговият марокански колега Ясин Ел Харуби трябваше да се намесва решително в 21-ата минута, когато се откри и първатата добра възможност пред някой от двата отбора.

След една добра атака Мариян Огнянов продължи топката към Алекс Колев, който бе непокрит до точката за дузпата, но стреля по-слабо от очакваното и Харуби спаси.

Последваха нервни минути, като в тях емоциите взеха връх и веднъж дори се стигна до сблъсъци между футболистите на двата отбора. Опасни положения за гол обаче нямаше до последните секунди на даденото от рефера продължение.

Тогава Огнянов подаде към Александър Колев, който си затвори ъгъла, но въпреки това успя с мощен шут да изненада вратаря на гостите и отново се разписа в пловдивското дерби, след като стори същото през ноември миналата година на „Лаута”.

В момента на паса останаха съмнения, че стрелецът е в положение на засада, но в крайна сметка „канарчетата” се оттеглиха за почивка с гол аванс – 1:0.

По време на паузата обаче наставникът на гостите Христо Колев направи двойна смяна и пусна в игра Зоран Балдовалиев, а последният му се отблагодари подобаващо. Първият допир до топката на опитния нападател бе при двойно подаване с Мартин Камбуров, след което с македонецът с премерен удар възстанови статуквото – 1:1.

След изравнителното попадение Локомотив заигра по-добре, но защитата на Ботев се справи, а после „канарчетата” отново овладяха инициативата. На няколко пъти се стигна до разправии между играчи на двата тима, но в крайна сметка изгонени нямаше, въпреки претенциите на домакините след едно нарушение на Боне срещу Огнянов.

Четири минути преди края на редовните 90 пък Алекс Колев получи шанс да се превърне в герой на мача, след като засече с глава центриране на Варела, но Харуби спаси.

Така двата отбора останаха без победа от началото на сезона, като за гостите това бе първа точка в „А” група, а домакините вече имат две в своя актив.