Асприля изстреля Литекс на върха с нов гениален проблясък и много спорна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ловчанлии победиха новака Монтана с 2:1 и са първи с по-добра голова разлика от Берое

Литекс се изкачи на върха в А група след успех с 2:1 над Монтана у дома в последна среща от третия кръг на шампионата. Нов гениален рейд на Данило Асприля и още едно негово попадение от много спорна дузпа донесоха успеха на Литекс, а точно преди дузпата Монтана бе изравнил след далечен удар на Балджийски и ужасна (не)намеса на Винисиус Баривиера.

Поражението е първо за новака Монтана, който досега нямаше и допуснат гол в своята врата. Момчетата на Ферарио Спасов остават пети с 4 точки, а тимът на Люпко Петрович вече е лидер със 7 точки и по-добра голова разлика (+3) от Берое (+2).

Гласовитата агитка на Монтана надвикваше феновете на домакините, а Арсенио отправи първия точен удар, но с глава прати в обятията на вратаря Христо Иванов след центриране отдясно.

Литекс поведе в 10-ата минута  с втори гениален гол на Данило Асприля след онзи в първия кръг, когато тръгна зад центъра, навърза петима от Лудогорец и се разписа. Сега колумбиецът пак отвори крака зад централната линия вдясно, на скорост подмина Христофор Хубчев, чукна леко покрай втори защитник и с прецизен нисък удар оплете в десния ъгъл за 1:0.

Асприля веднага разпиля за втори път защитата с линейната си скорост, но Арсенио стреля неубедително и защитник изби.

Монтана отвърна с много красиво изпълнение на Йордан Тодоров. Бившият бек на ЦСКА, Локо (Пд) и Локо (Сф) намери прекрасно топката от воле от около 30-ина метра и тресна напречната греда над изненадания Баривиера. Шансът в тази ситуация бе с домакините. В следващата минута Балджийски шутира опасно по диагонала над целта след късо изпълнение на корнер.

Арсенио взе топката в наказателното поле на Монтана и пусна с петичка за Рохас, Михов внимаваше и изби в корнер. В средата на първата част реферът Станислав Ставров вбеси Люпко Петрович и публиката на домакините, като над две минути не пусна Рафаел Перес да се върне в игра след оказана му медицинска помощ.

Иван Минчев се освободи и стреля неточно извън наказателното поле на Литекс, а пред другата врата Асен Георгиев подари на Йонсен пред вратата, таранът се обърна и потърси далечния ъгъл, но неточно.

В самия край на първата част Арсенио бе на сантиметри от гола, но с глава обърна много близо до гредата след центриране отдясно.

Втората част започна с неправилно маркирана засада на Михов, който направи голям пропуск с глава. Ако в тази ситуация пак бяхме станали свидетели на нов чист незачетен гол, скандалът бе сигурен...

Отборът на Феро все пак стигна до изравнителен гол след час игра. Атанас Илиев свали вляво за Балджийски, който тръгна към центъра и стреля силно в близкия ъгъл, Баривиера се намеси много лошо и топката влетя в мрежата – 1:1.

Гостите и техните фенове още се радваха, когато Литекс получи много спорна дузпа. Данило Асприля нахлу вдясно на скорост, Асен Георгиев тръгна да го спира, а колумбиецът веднага падна в наказателното поле след съприкосновения между двамата. Реферът Ставров веднага посочи бялата точка, а Асприля хладнокръвно намери долния ляв ъгъл и мигновено върна аванса на ловчанлии.

В сцена като от екшън филм Асприля първо удари Балджийски с лакът в лицето, а после размаха крак пред лицето му в опит да изчисти и може би закачи съперника. Балджийски извика много силно, но това не накара съдията да вдигне картон на автора на двата гола за домакините.

Литекс пропусна да реши всичко в 81-ата минута, когато Асприля отново надбяга защитата на гостите и пусна за непокрития Рафа Перес в наказателното поле, централният защитник обаче доказа защо играе на този пост и въпреки че никой не го притесняваше би право в краката на вратаря.

А за финал съдията Ставров вбеси гостите като свири край на мача, когато вратарят Иванов изрита силно към наказателното поле на Литекс от фаул.