Светльо Тодоров бесен, че не играе срещу Левски

Нападателят наблюдава дербито Левски - Литекс от трибуните поради треньорска контузия

Светльо Тодоров е извън групата на Литекс за мача с Левски и наблюдава срещата от журналистическата ложа, но не поради физическа, а поради треньорска контузия.

Бившият национал и топнападател в отбори от Англия и България явно има противоречия със старши треньора на шампионите от Ловеч Любослав Пенев.

Една от причините, поради която Тодоров може би не е в групата, е високото самочувствие, което стрелецът демонстрира. Според наставника това перчене е излишно и не помага на отбора.

При гола на Левски за 1:0 в 13-ата минута на мача нападателят излезе бесен от ложата, хвана се за главата и изрази голямо недоволство и отчаяние от факта, че не е на терена и не може да помогне на съотборниците си, видя репортер на Novsport.com на стадион "Георги Аспарухов".

След мача Тодоров отказа да разкрие конкретната причина за оставането си извън групата на Литекс. „Старши треньорът ще ви отговори защо не съм в групата, цялата седмица тренирам на 100%. Можете да питате треньора, аз ще го питам също”, каза той пред репортер на Novsport.com.

„Получи се интересен двубой за българските стандарти, вкараха се 5 гола, можеше да има още 5, в крайна сметка загубихме. Момчетата се вдигнаха второто полувреме, супер е, че отбелязахме гол и стигнахме до равен, но Левски вкара един много красив гол.”, обясни събитията на терена Тодоров след 3:2 за Левски срещу Литекс.