2. - Други
  3. Зенит взе 2 точки аванс пред ЦСКА в Русия

Зенит взе 2 точки аванс пред ЦСКА в Русия

Дани вкара 2 гола и обърна мача за 3:2 на гости на Рубин

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) спечели с 3:2 гостуването си на Рубин в истинска голова драма в Казан. Така шампионите взеха 2 точки аванс пред другия голям претендент за титлата в руската Премиер лига, който по-рано днес направи 1:1 в гостуването на Ростов.

Двубоят започна по ужасяващ начин за момчетата на Лучано Спалети. Още в 8-ата минута Рубин спечели правото да изпълни дузпа и Начо вкара за 1:0. Кисляк удвои преднината за домакините в 23-ата минута и изглеждаше, че Зенит няма да може да се възползва от грешната стъпка на ЦСКА.

Надеждата се появи за гостите в 28-ата минута, когато Роман Широков върна един гол за 2;1. Така завърши и първата част.
През второто полувреме на терена изгря звездата на Дани. Плеймейкърът на руския шампион се разписа на два пъти в разстояние на само 17 минути. Той разпечата мрежата на Рубин 51-ата и 68-ата минута, за да направи пълен обрат за шампионите.
Така Зенит вече е еднолично начело в таблицата с 47 точки, докато ЦСКА е втори с 45.

В друг мач от кръга в Русия Спартак (Москва) очаквано надигра Криля (Советов) с класическото 3:0. Де Зеув откри за московчани в 4-ата минута, а още до почивката Ейдън МакГийди направи 2:0. Еменике оформи крайния с попадение в 79-ата минута.

В таблицата Спартак (Москва) е 4-ти с 42 точки, а Криля е 15-ти с 19.