Резервите Балотели и Милнър върнаха Манчестър Сити на победния път (видео)

С 2 гола през втората част "гражданите" сломиха Евертън с 2:0 и взеха пета победа от шест мача

Отборът на Манчестър Сити продължава с чудесните си изяви от началото на сезона в Англия. „Гражданите” надделяха трудно с 2:0 над Евертън на „Етихад” в мач от 6-тия кръг на Висшата лига.

Головете за Сити отбелязаха двете резерви Марио Балотели в 68-ата минута и Джеймс Милнър минута преди края. Това е пети успех за тима на Роберто Манчини в първенството. Новите 3 точки изкачиха „небесносините” на върха в класирането, но градският съперник може да ги измести при успех като гост на Стоук Сити по-късно днес.

Манчестър Сити владееше играта през целия мач, но не създаде особено много голови положения въпреки предимството си във владеенето на топката.

Първата чиста ситуация за домакините дойде в 8-ата минута. Фил Ягиелка се опита да върне с глава една топка отдалеч към стража Тим Хауърд, но Един Джеко пресече паса. Босненецът опита да заобиколи вратаря, но докосването му беше лошо и Ягиелка успя да изчисти. В 17-ата минута шанс се откри и пред Серхио Агуеро, когато Яя Туре го намери на границата на наказателното поле, аржентинецът стреля от въздуха, но прати кълбото над вратата на Евертън.

Последваха нервни минути, в които имаше повече единоборства. В резултат на оспорваната игра жълти картони получиха Джак Родуел, Фил Невил и Леон Озмън от Евертън, както и Яя Туре от домакините. Пак Серхио Агуеро можеше да открие за Сити в 35-ата минута, но Хауърд се намеси добре и изби в корнер пред погледа на Джеко.

През втората част Манчестър Сити продължи да търси повече победата. Кун Агуеро опита от 25 метра, а Давид Силва засече центриране на Клиши, но и двамата не можаха да се разпишат. Кейхил имаше добра възможност за гостите, но двете нули останаха на „Етихад”.
Това накара Роберто Манчини да пусне в игра лошото момче Марио Балотели на мястото на Един Джеко и този ход се оказа печеливш.

Италианецът се появи в игра в 61-ата минута и само 7 по-късно вече празнуваше. В 68-ата минута Серхио Агуеро направи рейд между петима бранители на Евертън, които не му дадоха възможност да стреля, но бившият стрелец на Атлетико Мадрид правилно реши да потърси Балотели пред наказателното поле. Супер Марио стреля без забавяне и след щастлив рикошет в защитник топката неспасяемо се оплете в долния ляв ъгъл на Хауърд за 1:0.

В 87-ата минута Сити отбеляза нов гол, но той беше коректно отменен заради засада. Балотели центрира прострелно отдясно, Давид Силва засече в мрежата, но бе зад отбраната на „карамелите”.

Изглеждаше, че „гражданите” ще треперят до последно за трите точки, но треньорът Манчини реши мача с нова печеливша резерва. Джеймс Милнър влезе в игра в 80-ата минута, като на него му бяха нужни 8 минути да се запише сред голмайсторите.

Резервата на Евертън Ройстън Дренте сбърка един пас в центъра, Давид Силва беше сам срещу трима бранители на гостите, но много умно се завъртя около оста си и изчака включването на Милнър, после го намери чудесно с пас в коридор и английският национал мушна топката под Тим Хауърд за крайното 2:0 в 89-ата минута.

Манчестър Сити събра 16 точки след 5 победи и едно реми, като е на една пред шампиона Манчестър Юнайтед, който излиза срещу Стоук Сити от 19:30 часа на „Британия Стейдиъм” с мисията да се върне на върха и да удължи безпогрешния си поход в Премиършип.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел