Славия си тръгна с точка от Разград след брилянтен късен гол (ВИДЕО)

Мисиджан вкара за "орлите", Карачанаков донесе точката за гостуващия тим

Лудогорец и Славия не успяха да се победят в първия мач от VII кръг на "А" група, завършвайки при резултат 1:1. След нулево първо полувреме Мисиджан откри резултата в двубоя в 56-ата минута. Домакините от Разград бяха по-активният тим в атака, но късметът на няколко пъти бе на страната на Славия, а в 87-ата минута Антон Карачанаков наказа пропуските на "орлите", вкарвайки блестящ изравнителен гол от фаул.

През първото полувреме на двубоя  и двата тима имаха своите шансове да открият резултата, като по-чистите положения бяха в сметката на Лудогорец.

В 7-ата минута Мисиджан получи добро извеждащо подаване от Дяков, Марио Кирев излезе да изчисти топката, но холандецът чукна кълбото точно преди стража на Славия да избие. Топката обаче му дойде дълга и отбраната на „белите” се мобилизира бързо спря атаката.

Три минути по-късно при центриране в полето на Лудогорец Семерджиев се включи от дълбочина и успя между двама да нанесе удар с глава, но право в ръцете на Милан Борян.

Карачанаков и Ндонгала на няколко пъти пробваха удара си, но показаха неточен мерник.

Сисиньо овладя до аутлинията и потърси Мисиджан, но Марио Кирев излезе навреме и улови.

В добавеното време Кешеру би добре с глава, но Кирев бе заел добра позиция, а Александър Василев нямаше късмет секунди по-късно, след като диагонален негов удар мина на косъм от десния страничен стълб.

След почивката Лудогорец отново бе по-настоятелният отбор в атака и в 56-ата минута стигна до попадение. При центриране на Моци бранителят на Славия Димитър Пиргов засече топката с глава, но вместо да изчисти подаден на Мисиджан, който бързо напредна и с плътен удар опъна мрежата на вратата на Славия.

Последва пълна доминация на Лудогорец, съпътствана от множество пропуски.

В 65-ата минута при атака на Лудогорец и числено превъзходство на „орлит” Кешеру шутира мощно, но нацели напречната греда.

Натанаел също пропусна да се разпише и след удар в движение в 74-ата прати топката над вратата.

Късметът покри за втори път гостите в 78-ата минута, когато резервата Вандерсон стреля опасно, но отново гредата бе на помощ на Кирев.

В 87-ата минута Антон Карачанаков наказа пропуските на домакините и след великолепно изпълнен пряк свободен удар възстанови равенството.

В последната минута на редовното време при центриране от фаул Кешеру отклони технично към Препелица, който обаче останал сам срещу Кирев би от няколко метра в аут.

Така равенството се запази и Славия си тръгна с точка от „Лудогорец Арена”.