Дунав все по-убедителен лидер в "Б" след 5:0 пред 6 000 в Русе

"Дунав" победи с 5:0 "Ботев" Гълъбово в мач от шестия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра пред 6 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините. Още в 5-ата минута капитанът Диян Димов засече центриране от ъглов удар на Атанас Атанасов с глава и прати топката в мрежата за 1:0.

Малко по-късно пък Мирослав Будинов бе близо до втори гол за "драконите", но не намери целта.

Все пак в 14-ата минута резултатът вече бе 2:0. Юлиан Ненов бе съборен в наказателното поле на гостите и реферът Вангел Вангелов отсъди дузпа. Капитанът на русенския състав Димов бе точен от бялата точка и удвои дунавския аванс.

В 34-ата минута резултатът вече бе класически. Будинов бе изведен сам срещу Мирослав Иванов и въпреки, че първият му удар бе спасен, след това не сгреши при добавката за 3:0.

Втората част дунавци продължиха да са по-активният отбор. Така логично и четвъртият гол в тяхна полза не закъсня. Юлиан Ненов завърши по брилянтен начин атака на домакините в 57-ата минута, като останал очи в очи със стража Иванов не сгреши за 4:0.

В 78-ата минута резултатът вече бе 5:0, като автор на попадението бе влезлият в игра през втората част Петър Патев.

Така "Дунав" продължава да води все по-убедително в класирането и е с 16 точки след шест кръга при завръщането си в професионалния футбол.

В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на "Локомотив" Горна Оряховица на 12 септември от 17 ч.

ФК "Дунав" Русе: Станимир Антонов, Николай Парнаров (69 мин. - Марио Петков), Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (54 мин. - Петър Патев), Николай Колев (59 мин. - Йордан Димитров), Деян Лозев, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов.

ФК "Ботев" Гълъбово: Мирослав Иванов, Георги Вълев, Бейсим Бейсим (52 мин. - Станислав Катранков), Мирослав Енчев, Атанас Кръстев, Пламен Коларов, Емилиян Зотев, Иван Тошев Иванов, Емил Иванов (71 мин. - Стоян Диков), Реджеб Халил, Георги Кирилов.