Йоргачевич отърва Левски от срам на "Герена" (ВИДЕО)

"Сините" направиха 0:0 с Пирин, Йоргачевич отрази дузпа на Маркиньос в 84-ата минута.

Левски и Пирин (Бд) не успяха да се победят в двубой от VII кръг на А група и завършиха при нулево равенство двубоя игран на стадион "Георги Аспарухов". Левски контролираше играта, но не успя да стигне до гол за 90 минути, а Пирин имаше златна възможност да поднесе изненадата на кръга и да си тръгне с три точки, но Йоргачевич спаси дузпа в 84-ата минута, изпълнена от Маркиньос.

Левски имаше териториален превес в първите 45 минути на двубоя, но домакините не съумяха да застрашат вратата на Пирин и за цялото полувреме нанесоха само два удара в рамката на вратата пазена от Красимир Костов.

Първата възможност за откриване на резултата се отвори пред Мики Орачев в 21-ата минута, но ударът на четворката нямаше необходимата точност и Костов улови без проблем.

„Сините” се настаниха трайно в полето на Пирин, но организираха атаките си прекалено бавно и предпазливо, което допълнително улесни защитата на благоевградските „орли”.

В 32-ата минута Атанас Курдов овладя топката в големия пеналт, завъртя се бързо и отправи плътен удар, който обаче бе отразен от Красимир Костов.

Левски диктуваше темпото на игра и след почивката, а в 56-ата минута Прохазка пропусна от чиста позиция да отбележи. Бедоя центрира по земя топката, която стигна до влизащия на скорост Прохазка, но миг преди словака да нанесе удар кълбото отскочи от неравност на терена и ударът на Прохазка бе спасен с вещина от вратаря на Пирин.

Карнер също имаше възможност да се разпише, но на метри от голлинията прати топката над вратата.

В 79-ата след центриране от корнер Божидар Краев отклони с глава към Бедоя, който обаче избърза с удара си и стреля много неточно встрани от вратата.

Шест минути преди края на редовното време в една от редките атаки на гостите Мартин Тошев бе изпуснат от отбраната и Йоргачевич се видя принуден да го фаулира, за което бе отсъдена дузпа. Зад топата застана маркиньос, но Йоргачевич хвана ъгъла и успя да запази мрежата си суха.

Последваха пропуски и пред двете врати като първо Прохазка не се възползва от разбъркване в отбраната на Пирин и би неточно, а в добавеното време Тони Тасев мина като на шега през защитата на Левски, но останал сам срещу Йоргачевич шутира мощно над вратата.

Така резултатът остана непроменен и Пирин си тръгна от „Георги Аспарухов” с точка.