Задрямала Италия би Малта с 1:0 на ходом и поведе в нашата група (ВИДЕО)

Грациано Пеле вкара победния гол, малтийците удариха греда, в неделя Италия посреща България

Италия се възползва от грешната стъпка  на Хърватска и се качи на върха в нашата Група H от квалификациите за Евро 2016 след много пестелив успех с 1:0 над Малта у дома на „Артемио Франки” във Флоренция”. Грациано Пеле вкара единственото попадение в 69-ата минута.

Така Италия води в групата с 15 точки, Хърватска остана с 14 след 0:0 в Азербайджан и едната точка наказания за тима на Нико Ковач. България направи нова издънка и падна с 0:1 от Норвегия. Норвежците са трети с 13 точки, ние оставаме с 8 на четвърта позиция, Азербайджан има 5, а Малта е с една.

Пирло тази вечер стана първият национал на Италия, който се състезава в МЛС на САЩ след трансфера в Ню Йорк Сити през лятото.

Удар именно на Пирло от пряк свободен удар бе избит от стената над вратата, а после и шут на Грациано Пеле бе блокиран. Малта рядко поглеждаше към Буфон, който се намеси при далечен изстрел на Мускат.

Пеле опита да върне за Едер от аутлинията, но вратарят Хог пресече с една ръка. Пеле засече в аут с глава след корнер.

Пирло се разкрещя на Верати да не стои толкова близо до него в центъра на терена, а Киелини комично се размина с топката и се наложи съотборникът му в Ювентус Бонучи да вади в корнер. Клейтън Файла не бе точен за „рицарите” след ъгловия удар.

Италия напълно проспиваше първата част и Малта изпусна най-сериозното положение да поведе през първата част. Бързоногия Алфред Ефионг се втурна напред при контра, финтира Бонучи и ударът му по диагонала профуча покрай гредата на Буфон.

В началото на втората част Пирло изненада гостите и вместо да бие директно от свободен удар подаде на Дармиан, който опита силен шут, ала бранител се хвърли и омекоти топката.

Едер нахлу в наказателното поле и заложи с петичка за Грациано Пеле, но в последния момент Зак Мускат изпревари нападателя на Саутхемптън. Веднага след това Маноло Габиадини нахлу от фланга към центъра и с фалцов удар тресна гредата зад преодоления вратар Хог.

Пеле сякаш остана изненадан, че не е в засада при пас на Паскуал зад защитата и с първото си докосване шутира от външната страна на мрежата.

Кандрева замени Габиадини в 64-ата минута, веднага раздвижи играта на „Скуадрата” и само 5 минути по-късно  центрира от фланга, вратарят се размина фатално с топката и Пеле отблизо с глава най-сетне вкара за 1:0 след 69 минути игра.

Малта можеше сензационно да вземе точка от именития съперник след отличен рейд на Кристенсен през центъра, но флагът за засада вече бе вдигнат, когато Ефионг копна над Буфон и топката срещна гредата.

Едер изпусна шанс за втори гол, а в края Италия се прибра да пази крехкия аванс и успя типично в свой стил да измъкне минимален успех.

В неделя от 21:45 Италия посреща България  на „Ренцо Барбера” в Палермо.