Холандия претърпя нов неуспех в група "А" (ВИДЕО)

"Лалетата" загубиха с 0:1 от Исландия, борят се за третото място

Исландия спечели гостуването на Холандия с 1:0 и запази лидерската си позиция в група „А”, като в актива си има 18 точки.

Гостуващият тима на Исландия стоеше по-добре на терена в първите 45 минути на двубоя, а в 7-ата минута късметът се усмихна на „лалетата”, след като при добра комбинация между Сигурдсон и Скуласон топката бе пусната към Гудмундсон на далечната греда, но ударът му в движение не намери целта.

В 33-ата минута Бруно Мартинс Инди удари противников играч с лакът в лицето и съвсем закономерно бе изгонен с директен червен картон.

Пет минути след почивката Исландия получи правото да изпълни дузпа, след като Бярнасон бе повален в наказателното поле от Ван дер Вийл, а секунди по-късно Гилфи Сигурдсон реализира за 1:0.

Силесен запази интригата в двубоя в 72-ата минута, след като първо парира опасен удар Гудмундсон, а след това извади и добавката на Сигурдсон.

Гудмундсон пропусна да удвои преднината на Исландия в 76-ата, като от малка дистанция прати топката над напречната греда.

Резултатът остана непроменен до края на двубоя и Исландия записа нови три точки в актива си.

В друг двубой от група „А” Чехия направи пълен обрат срещу Казахстан и се поздрави с победа с 2:1, като по този начин селекцията на Петър Върба продължава да бъде на две точки  зад лидера Исландия, който има в актива си 18. Отборът на Казахстан, който след 6 мача имаше в актива си само точка, поведе изненадващо в 21-ата минута с попадение на Логвиненко.

Гостите успяха да задържат аванса си до края на първата част, но след почивката чешкият отбор подложи на сериозен натиск отбраната на Казахстан, което даде резултат в 74-ата минута, когато влезлият през второто полувреме Милан Шкода възстанови равенството.

Пълният обрат стана факт четири минути преди края на редовното време, когато точен бе отново Милан Шкода.

Турция и Латвия завършиха при резултат 1:1 в последния двубой от групата. Турция поведе в 77-ата минута с гол на Селчук Инан, но не успя да задържи преднината си до края на срещата и в първата минута на добавеното време гостуващият тим изравни след гол на Сабала.