2. - Италия
  3. Рома и Лацио стъпиха накриво в Серия А (видео)

Рома и Лацио стъпиха накриво в Серия А (видео)

"Вълците" паднаха с 1:2 от Дженоа, "орлите" не можаха да сломят Катания за 1:1 на "Олимпико"

Рома и Лацио взеха общо една точка в 9-ия кръг на Серия А. „Вълците” загубиха с 1:2 при гостуването си на Дженоа, а Лацио не можа да надвие Катания на „Олимпико” и направи 1:1.

Дженоа традиционно играе силно у дома и го доказа в днешния мач. Бошко Янкович изведе „грифоните” напред в 37-ата минута, но драмата дойде накрая. Фабио Борини изравни за момчетата на Луис Енрике в 82-ата минута и изглеждаше, че испанският мениджър ще избегне загубата. Минута преди края обаче Кучка отне точката на Рома и донесе 3 на Дженоа с много важно попадение.

Лацио имаше наглед по-лесна задача в Рим срещу Катания. Мирослав Клозе вкара поредния си гол с екипа на столичани в 17-ата минута направи 1:0. Бергесио обаче възстанови статуквото в 63-ата минута, а до края гостите удържаха устрема на „небесносините” и си взеха точката от „Олимпико”.

Новаците Новара и Сиена също не можаха да се победят и направиха 1:1. Калайо откри за гостите от Сиена с попадение в 17-ата минута, но Джемити издрапа точка за Новара с гол в 80-ата минута.

В таблицата Лацио е на 3-то място с 15 точки, Дженоа на 7-мо с 12, Рома има 11 на 8-мото, Катания също 8 и е съсед на „вълците”, Сиена е с 10, а Новара събира 6 на 18-та позиция.
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)